TİGEM GELEMEN TARIM İŞLETMESİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ İLEİLGİLİ BASIN AÇIKLAMASI

SAMSUN ŞUBE
30.11.2004 (Son Güncelleme: 18.01.2005 16:24:53)

İLİMİZDEKİ TİGEM GELEMEN TARIM İŞLETMESİ 2004 YILI EKİM AYI İÇERSİNDE KİRA YÖNTEMİ İLE ÖZELLEŞTİRİLMİŞTİR.ÖZELLEŞTİRME İLE İLGİLİ OLARAK ŞUBEMİZCE BASIN AÇIKLAMASI YAPILMIŞTIR.

YAKLAŞIK 11 BİN DEKER GENİŞLİĞİNDE BİR ARAZİYE SAHİP OLAN İŞLETME , UZUN YILLAR DAMIZLIK SIĞIR , CİVCİV VE TOHUMLUK TEMİNİ KONUSUNDA BÖLGEYE YARARLI HİZMETLER SUNMUŞTUR.ANCAK GEREK SON YİRMİ YILDA ÜLKE GENELİNDE UYGULANAN YANLIŞ TARIM POLİTİKALARININ BİR SONUCU OLARAK , GEREKSE SON YILLARDA İŞLETMENİN ÖZELLEŞTİRİLMESİNİN GÜNDEME GELMESİ İLE BİRLİKTE ESKİ AKTİVİTESİNDEN UZAKLAŞTIRILMIŞ , ADETA ATIL DURUMA SOKULMUŞTUR.

İŞLETME 29 YILLIĞINA YILLIK KİRA BEDELİ 1 TRİLYON 321 MİLYAR LİRA ARTI %18 KDV BEDELİ KARŞILIĞINDA KONİ İNŞAAT FİRMASINA KİRALANMIŞTIR.YAPILAN SÖZLEŞME GEREĞİ YILLIK KİRA BEDELİNİN ENFLASYON ORANINDA ARTIRILMASI ÖNGÖRÜLMEKTEDİR.

FİRMANIN İHALE İÇİN NASIL BİRPROJE SUNDUĞU VE İHALE SÖZLEŞMESİNİN NE GİBİ HÜKÜMLER İÇERDİĞİ KONUSUNDA SAMSUN KAMU OYUNDA HİÇ BİR BİLGİ BULUNMAMAKTADIR.

ŞUBE OLARAKD İLEĞİMİZ GELEMEN TARIM İŞLETMESİNİN BUNDAN SONRA ÜLKE VE YÖRE TARIMINA DAHA YARALI HİZMETLER SUNMASIDIR.BU DURUMUN GERÇEKLEŞMESİ İÇİN DE İŞLETMENİN NASIL DEĞERLENDİRİLDİĞİNİN YAKINDAN İZLENMESİ GEREKTİĞİ ŞUBA BAŞKANI ÜNAL IŞIKER TARAFINDAN SAMSUN KAMUOYUNA DUYURULMUŞTUR.

Okunma Sayısı: 7345