ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR ABOUT US
HIZLI ERİŞİM

25 Mayıs 2018 Cuma  

                             »Adana   »Antalya   »Aydın   »Balıkesir   »Bursa   »Çanakkale   »Denizli   »Diyarbakır   »Erzurum   »Eskişehir   »Gaziantep   »Hatay   »İstanbul   »İzmir  
                             »Kayseri   »Kahramanmaraş   »Konya   »Malatya   »Manisa   »Mersin   »Muğla   »Rize   »Samsun   »Şanlıurfa   »Tekirdağ   »Trabzon   »Van        »İL TEMSİLCİLİKLERİ  

ŞUBE GİRİŞ SAYFASI

     Başkanın Mesajı

 

     Şube İçeriği

 » ŞUBE TARİHÇESİ

 » ŞUBE YÖNETİM KURULU

 » ŞUBE ÇALIŞANLARI

 » ÇALIŞMA PROGRAMI

 » ÇALIŞMA RAPORU

 » TEMSİLCİLER

 » İSTATİSTİKLER

 » HABERLER

 » DUYURULAR

 » BASIN AÇIKLAMALARI

 » GÖRSEL BASINDA ODAMIZ

 » YAZILI BASINDA ODAMIZ

 
 

     Genel Kategoriler

 

     Özlük Çalışmaları

 

     Anlaşmalı Kurumlar

 

     Konular

 
 
ASGARİ ÜCRET TARİFELERİ
ÜYELİK İŞLEMLERİ
2017 YILI KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ LİSTESİ
YETKİ BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZ
 

—S. S. Sorular

»GENEL

»ÜYELİK İŞLEMLERİ

 

—Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 TMMOB ANTALYA İKK -GAZİANTEP BASIN AÇIKLAMASI

    Yayına Giriş Tarihi: 29.08.2016  Güncellenme Zamanı: 29.08.2016 14:14:18  Yayınlayan Birim: ANTALYA ŞUBE  
 

Güncellenme Zamanı: 29.08.2016 12:11:36

 KATLEDİLDİK!.. HEPİMİZİN BAŞI SAĞOLSUN!

 20 Ağustos gecesi siyasal ve toplumsal yaşamımıza zifiri bir karanlık gibi çöktü! Antep Şahinbey ilçesi Akdere mahallesinde yapılan bir düğünde vahşet örgütü IŞİD`in gerçekleştirdiği alçakça saldırı sonucunda en az 51 yurttaşımız hayatını kaybetmiş, onlarca insanımız da yaralanmıştır.
Hepimizin başı sağolsun…
Hayatını kaybedenlerin yakınlarının acılarını yürekten paylaşıyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

Bayramlarımız ve düğünlerimiz her tür siyasal amaç ve görüşten, etnik ve inanç farklılıklarından azade günlerdir. Bugünler halklarımızın aynı topraklarda bir arada yaşama iradesini perçinlediği, farklılıklarımızla birlikte geleceğe dair umutlarımızı ortaklaştırdığımız günlerdir. IŞİD denilen vahşet örgütü tam da bir arada yaşama irademize ve ortak geleceğimize yönelmektedir.

Umudu, yaşama sevincini ölümle teslim almaya çalışan bu karanlık zihniyet, tarih boyuncu hep yenilmeye mahkum olmuştur; bir kez daha yenileceğine olan inancımız tamdır.

Değerli Basın Emekçileri;
Katliam, bağıra bağıra geldi. Devletin 10 Ekim`le ilgili hazırladığı iddianamede, IŞİD`in kürt düğünlerini kana bulamak için "Emir"lerinden izin istediği bilgisi yer almıştı. Eli kanlı katiller, emri gecikmeli olarak da olsa yerine getirdiler.

Bu katliam, daha öncekiler gibi Suriye yangınının parçasıdır. Ülkemizi cihatçılarla kol kola Suriye savaşının parçası haline getiren AKP iktidarı, daha öncekiler gibi bu katliamın da sorumlusudur. Gaziantep, AKP`nin bilgisi dahilinde, göz göre göre IŞİD`in Türkiye`deki merkez üssü haline getirildi. IŞİD çeteleri Gaziantep`de devlet desteğiyle, aleni biçimde örgütlendi, mahallelerde hakimiyet kurdu. Paris katliamı sonrasında Gaziantep`de kutlama yapan IŞİD`e göz yumanlar, bu ülkeye ve halka karşı işledikleri suçlarının hesabını verecektir.

Suriye ve ülkemizde dökülen her damla kanda AKP ile birlikte ABD emperyalizminin de sorumluluğu vardır. Suriye`yi etnik ve mezhepsel temelde parçalayan, iç savaşı kışkırtan ABD emperyalizmi bölgemizden ve ülkemizden defedilmediği sürece de bu kan akmaya devam edecektir.

Değerli Basın Emekçileri;

Her IŞİD saldırısından sonra AKP yetkililerinin ve yandaş medyanın ısrarla birçok örgütü sayarak "kokteyl örgüt" üretmesi tamamen bir algı yönetimidir ve IŞİD`e yönelik tepkileri minimal düzeye indirme amaçlıdır.

Endişemiz odur ki, AKP-Erdoğan iktidarı, bu tür katliamları bahane ederek OHAL ve dikta rejimini kalıcı hale getirmeyi,  meşruluk kazandırmayı amaçlamaktadır. OHAL ve dikta rejim katliam üretirken, katliamlarla da OHAL ve dikta rejimi kalıcılaştırılmaktadır. Yapılması gereken OHAL rejimini kalıcılaştırmak değil, birlikte yaşam ve eşit yurttaşlığa dayanan demokratik çözümleri ortaya koymak, savaş politikalarında ısrardan vazgeçip barışın sesini yükseltmektir.

Bu nedenle birlikte yaşam imkanlarını tahrip eden, şiddet ve savaşı derinleştiren bu saldırıları kimden gelirse gelsin kabul etmiyor ve lanetliyoruz.

ARTIK YETER!

Emekçilerin ve halklarımızın kanı üzerinden hesap yapmayın, çocuklarımıza, gençlerimize daha fazla kıymayın! 

Bir kez daha Antep`teki alçak saldırı sonucu yaşamını yitirenlerin ailelerine başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyoruz.

 

—Dosyalar

(29 KB) (29.08.2016 12:15:10)

PDF uzantılı Makale dosyalarını veya diğer Ek Dosyaları okuyabilmeniz için
Acrobat® Reader®'ın bilgisayarınızda yüklü olması gerekmektedir.
Acrobat® Reader® yüklemek için

Okunma Sayısı: 21

Antalya Şube Kaynaklı Basın Açıklamaları »
Tüm Basın Açıklamaları »

Google Windows Live Yahoo! MyWeb Del.icio.us Technorati Digg Facebook Twitter Sık Kullanılanlar e-Posta Gönder RSS Haber Kaynağı

ADANA ·  ANTALYA ·  AYDIN ·  BALIKESİR ·  BURSA ·  ÇANAKKALE ·  DENİZLİ ·  DİYARBAKIR ·  ERZURUM ·  ESKİŞEHİR ·  GAZİANTEP ·  HATAY ·  İSTANBUL ·  İZMİR
KAYSERİ ·  KAHRAMANMARAŞ ·  KONYA ·  MANİSA ·  MERSİN ·  MUĞLA ·  RİZE ·  SAMSUN ·  ŞANLIURFA ·  TEKİRDAĞ ·  TRABZON ·  VAN

COPYRIGHT © 2004-2018 TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
KARANFİL SK. 28/18 06640 KIZILAY / ANKARA
TEL: 444 1 966   FAKS: (+90) 312 418 51 98   e-POSTA: zmo@zmo.org.tr

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.