ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR ABOUT US
HIZLI ERİŞİM

22 Mart 2019 Cuma  

                             »Adana   »Antalya   »Aydın   »Balıkesir   »Bursa   »Çanakkale   »Denizli   »Diyarbakır   »Erzurum   »Eskişehir   »Gaziantep   »Hatay   »İstanbul   »İzmir  
                             »Kayseri   »Kahramanmaraş   »Konya   »Malatya   »Manisa   »Mersin   »Muğla   »Rize   »Samsun   »Şanlıurfa   »Tekirdağ   »Trabzon   »Van        »İL TEMSİLCİLİKLERİ  

     Başkanın Mesajı

 

     Genel Kategoriler

 

     Özlük Çalışmaları

 

     Anlaşmalı Kurumlar

 

     Konular

 
 
ASGARİ ÜCRET TARİFELERİ
ÜYELİK İŞLEMLERİ
2017 YILI KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ LİSTESİ
YETKİ BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZ
 

—S. S. Sorular

»GENEL

»ÜYELİK İŞLEMLERİ

 

—Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 EKONOMİ DÜNYASI: PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBA’DAN BELLİDİR ! - 10 AĞUSTOS 2018

    Yayına Giriş Tarihi: 10.08.2018  Güncellenme Zamanı: 13.09.2018 13:58:22  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

Güncellenme Zamanı: 10.08.2018 14:46:03

PERŞEMBENİN GELİŞİ ÇARŞAMBA’DAN BELLİDİR !

Geçtiğimiz günlerde Rize ve Ordu’da yaşanan sel, taşkın ve heyelan nedeniyle zarar gören tüm halkımıza geçmiş olsun diyorum.

En az 5 yıldır ülkemizde küresel iklim değişikliğinin öneminden bahsettik.

Raporlara göre Karadeniz Bölgesi`nde, aşırı yağışların, sellerin, taşkınların, heyalanların olabileceğini belirttik. Dikkate alındı mı? HAYIR.Tedbir alındı mı? HAYIR.

Dere yataklarındaki yapılaşma,Karadeniz Sahil Yolu’nun oluşturduğu setin derelerin Karadeniz’e ulaşmasına engel olması, HES’ler nedeniyle derelerin akış rejiminin bozulması konularında  ZMO ve diğer meslek odaları birçok basın açıklamalarıyla uyarılarda bulundu, davalar açtık.

Dikkate alındı mı ? HAYIR.

26 Temmuz 2018 tarihli Hürriyet Gazetesinde yer alan bir haberde, Karadeniz yaylarında kaçak yapılan yapılar için Trabzon’da 1750, Giresun’da 1700, Rize’de 350, Gümüşhane’de 306 olmak üzere toplam 4106 yapı için yıkım kararı alındığı bilgisi yer alıyordu..İmar Barışı uygulamasından cesaret alınarak mera ve yaylalardaki kaçak yapıların İmar Barışı uygulaması kapsamına alınmaması gerektiği bilgisini kamuoyu ile daha birkaç gün önce paylaştık.

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığını bu konuda ziyaretler yaparak duyarlı ve sorumlu olmaya çağırdık.

Bu durum tüm yayla ve meralarda kaçak yapı inşaatlarının artmasına sebeb olacağını söyledik.Basın açıklaması yaptık. Dava açtık.Dikkate alınıyor mu ? HAYIR.

Mevcut olan siyasi iktidarın ve buna bağlı TMO’nun  Fındık fiyatları belirleme konusunda,şirketlerin yanından daha çok üreticinin yanında olmasını ısrarla söylüyoruz.Dikkate alınıyor mu ? HAYIR.

Doğu Karadeniz Bölgemiz daha büyük felaketler yaşamadan bu yanlışlardan geri dönülmesi gerekmektedir. TMMOB ve bağlı odaların bölgeye ilişkin uyarıları dikkate alınmalıdır.  Doğayla ve insanla barışık, planlı kentleşme, ulaşım ve enerji politikaları hayata geçirilmelidir diyoruz.  Bu söylemler dikkate alınıyor mu ? HAYIR.

Bu yaşananlardan sonra ders çıkarıp tedbirler alınacak mı ? HAYIR.

Sonuç  olarak,Yaşanan felaketten zarar gören bölge halkına,üreticimize bir kez daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyor, yetkilileri sesimize kulak vermeye çağırıyorum.

``Anlayana sivrisinek saz, anlamayana davul zurna az``

 

Editör: Özden GÜNGÖR / ZMO Genel Başkanı

 

Haber kaynağına ulaşmak için lütfen tıklatınız. 

Okunma Sayısı: 1029

Tüm Yazılı Basında Odamız »

Google Windows Live Yahoo! MyWeb Del.icio.us Technorati Digg Facebook Twitter Sık Kullanılanlar e-Posta Gönder RSS Haber Kaynağı

ADANA ·  ANTALYA ·  AYDIN ·  BALIKESİR ·  BURSA ·  ÇANAKKALE ·  DENİZLİ ·  DİYARBAKIR ·  ERZURUM ·  ESKİŞEHİR ·  GAZİANTEP ·  HATAY ·  İSTANBUL ·  İZMİR
KAYSERİ ·  KAHRAMANMARAŞ ·  KONYA ·  MANİSA ·  MERSİN ·  MUĞLA ·  RİZE ·  SAMSUN ·  ŞANLIURFA ·  TEKİRDAĞ ·  TRABZON ·  VAN

COPYRIGHT © 2004-2019 TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
KARANFİL SK. 28/18 06640 KIZILAY / ANKARA
TEL: 444 1 966   FAKS: (+90) 312 418 51 98   e-POSTA: zmo@zmo.org.tr

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.