ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR ABOUT US
HIZLI ERİŞİM

24 Ekim 2019 Perşembe  

                             »Adana   »Antalya   »Aydın   »Balıkesir   »Bursa   »Çanakkale   »Denizli   »Diyarbakır   »Erzurum   »Eskişehir   »Gaziantep   »Hatay   »İstanbul   »İzmir  
                             »Kayseri   »Kahramanmaraş   »Konya   »Malatya   »Manisa   »Mersin   »Muğla   »Rize   »Samsun   »Şanlıurfa   »Tekirdağ   »Trabzon   »Van        »İL TEMSİLCİLİKLERİ  

     Başkanın Mesajı

 

     Genel Kategoriler

 

     Özlük Çalışmaları

 

     Anlaşmalı Kurumlar

 

     Konular

 
 
ASGARİ ÜCRET TARİFELERİ
ÜYELİK İŞLEMLERİ
2017 YILI KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ LİSTESİ
YETKİ BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZ
 

—S. S. Sorular

»GENEL

»ÜYELİK İŞLEMLERİ

 

—Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 TARIMDAN HABER: ŞOK İDDİA! TARIMDA MİLLİ BİRLİK PROJESİYLE İLGİLİ BÜTÜN ÇALIŞMALAR TAMAMLANDI!- 27 HAZİRAN 2019

    Yayına Giriş Tarihi: 28.06.2019  Güncellenme Zamanı: 28.06.2019 13:52:09  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

"Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör, Tarımda Milli Birlik Projesi ile ilgili şok bir iddiada bulundu. Üst düzey bir bakanlık yetkilisinden aldığı bilgiye göre Bakanlığın Tarımda Milli Birlik Projesine yönelik çalışmaları tamamladığını ve Eylül ayında yapılacak Tarım Şurasında da oldubittiye getirilerek sektör temsilcilerine kabul ettirileceğini söyledi."

 

Şok iddia! Tarımda Milli Birlik Projesiyle ilgili bütün çalışmalar tamamlandı!

 

Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör, Tarımda Milli Birlik Projesi ile ilgili şok bir iddiada bulundu. Üst düzey bir bakanlık yetkilisinden aldığı bilgiye göre sektörde büyük tepki çeken Tarımda Milli Birlik Projesi’nin Eylül ayında yapılacak Tarım Şurasında sektör temsilcilerine dikte ettirileceğini belirten Güngör, “Kafaya koymuşlar tarımı tamamen sermaye teslim edecekler. Tarım Şurasına katılan sektör temsilcileri de anlaşılan dolgu malzemesi olarak kullanılacak” dedi. 

 

TZD 70`İNCİ YAŞINI KUTLUYOR

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD), 70’inci kuruluş yıldönümünü kutluyor. Kutlamalar çerçevesinde bugün Ankara’da önemli bir etkinlik düzenlendi.

ŞOK İDDİA: TARIM ŞURASI TOPLANMADAN ÇALIŞMALARI TAMAMLAMIŞLAR!

TZD’nin 70’inci Kuruluş Yıldönümü ve Geleneksel Tarıma Katkı Ödül Töreninde bir konuşma yapan Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör, sektörde büyük tepki çeken ve sessiz sedasız gündemden çekilen Tarımda Milli Birlik Projesiyle ilgili olarak önemli bir iddiada bulundu. 

HANİ ŞURADA GÖRÜŞÜLECEKTİ!

Tarım ve Orman Bakanlığı’nın, tarımı tamamen sermayenin kontrolüne terk etmek için hazırlanan Tarımda Milli Birlik Projesi’ne yönelik bütün çalışmalarını tamamlandığını ve Eylül ayında yapılacak Tarım Şurası’nda da bu çalışmanın sektör temsilcilerine dikte ettirileceğini dile getiren Özden Güngör, “Anlaşılan Tarım Şurasında bizi dolgu malzemesi olarak kullanacaklar. Üst düzey bir bakanlık yetkilisinden aldığım bilgiye göre Bakanlık Tarımda Milli Birlik Projesine yönelik bütün çalışmaları tamamlamış durumda” diye konuştu. 

DÜNYANIN HANGİ YERİNDE 6,5 LİRA MAZOTLA ÜRETİM YAPAN ÇİFTÇİ VAR?

Türkiye Ziraatçılar Derneği (TZD) Genel Başkanı Hüseyin Demirtaş, TZD’nin 70’inci Kuruluş Yıldönümü ve Geleneksel Ödül Töreninin açılışında yaptığı konuşmada tarım sektörü için iyi şeyler söyleyemeyeceğini belirterek, “Dünyanın hangi ülkesinde 6.5 liradan mazot kullanarak üretim yapan çiftçi var?” eleştirisinde bulundu. 

ÜRETEMEYİNCE İTHALAT YAPIYORUZ

Çiftçilerin en önemli sorununun finansman olduğunu ifade eden Demirtaş,  geçen yıl itibarıyla çiftçilerin kredi borçlarının 100 milyar lirayı aştığını söyledi. Döviz kurundaki dalgalanmadan dolayı tarımda girdi fiyatlarının arttığına dikkati çeken Demirtaş, "Mazot yem, gübre, zirai ilaç, enerji, fiyatları katlanarak arttı. Çiftçiler borçlu, üretmez durumda. Üretim yeterli olmayınca ithalata başvuruyoruz." diye konuştu.

Tarımsal üretimdekine benzer sorunların hayvancılıkta da yaşandığını anlatan Demirtaş, yem fiyatlarının yüksekliği ve bu alanda yapılan ithalata işaret etti.

Milli gelirin yüzde 1`inin çiftçiye ödenmesinin kanunla hükme bağlandığını hatırlatan Hüseyin Demirtaş, şu ifadeleri kullandı: 

"Buna rağmen, destekler milli gelirin binde 6`sını geçmiyor. Üretim girdi fiyatlarıyla sürdürülebilir olmaktan çıkıyor. Maalesef üreticiler zor günler yaşıyor. Üretici sayısı çok düşüyor, kırdan kente göçü engelleyemiyoruz. Hızla adım atılmazsa tarımda geldiğimiz durumdan geriye dönüş olmayacak"

Konuşmalardan sonra ödül törenine geçilerek, tarım sektörüne yönelik haber ve röportajlarından dolayı bazı gazeteciler ile sahada çalışma yapan TZD üyelerine ödülleri verildi. 

 

Haber kaynağına ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

Okunma Sayısı: 447

Tüm Yazılı Basında Odamız »

Google Windows Live Yahoo! MyWeb Del.icio.us Technorati Digg Facebook Twitter Sık Kullanılanlar e-Posta Gönder RSS Haber Kaynağı

ADANA ·  ANTALYA ·  AYDIN ·  BALIKESİR ·  BURSA ·  ÇANAKKALE ·  DENİZLİ ·  DİYARBAKIR ·  ERZURUM ·  ESKİŞEHİR ·  GAZİANTEP ·  HATAY ·  İSTANBUL ·  İZMİR
KAYSERİ ·  KAHRAMANMARAŞ ·  KONYA ·  MANİSA ·  MERSİN ·  MUĞLA ·  RİZE ·  SAMSUN ·  ŞANLIURFA ·  TEKİRDAĞ ·  TRABZON ·  VAN

COPYRIGHT © 2004-2019 TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
KARANFİL SK. 28/18 06640 KIZILAY / ANKARA
TEL: 444 1 966   FAKS: (+90) 312 418 51 98   e-POSTA: zmo@zmo.org.tr

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.