ANA SAYFA BİZE ULAŞIN BAĞLANTILAR ABOUT US
HIZLI ERİŞİM

18 Ekim 2019 Cuma  

                             »Adana   »Antalya   »Aydın   »Balıkesir   »Bursa   »Çanakkale   »Denizli   »Diyarbakır   »Erzurum   »Eskişehir   »Gaziantep   »Hatay   »İstanbul   »İzmir  
                             »Kayseri   »Kahramanmaraş   »Konya   »Malatya   »Manisa   »Mersin   »Muğla   »Rize   »Samsun   »Şanlıurfa   »Tekirdağ   »Trabzon   »Van        »İL TEMSİLCİLİKLERİ  

     Başkanın Mesajı

 

     Genel Kategoriler

 

     Özlük Çalışmaları

 

     Anlaşmalı Kurumlar

 

     Konular

 
 
ASGARİ ÜCRET TARİFELERİ
ÜYELİK İŞLEMLERİ
2017 YILI KAMULAŞTIRMA BİLİRKİŞİ LİSTESİ
YETKİ BELGESİ ALAN ÜYELERİMİZ
 

—S. S. Sorular

»GENEL

»ÜYELİK İŞLEMLERİ

 

—Bilgi Edinme

Kendi adınıza
(Bireysel / Gerçek Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

Kurumunuz adına
(Tüzel Kişilik)
Bilgi Edinme Başvurusu

 BİRGÜN GAZETESİ: BOTANİK BAHÇESİ DE OKÇULUK’UN EMRİNDE- 3 AĞUSTOS 2019

    Yayına Giriş Tarihi: 05.08.2019  Güncellenme Zamanı: 05.08.2019 10:14:15  Yayınlayan Birim: GENEL MERKEZ  
 

"Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun (GSDF), yapımına 2013 yılında başlanan ve bugüne kadar 12 farklı ihale ile yaklaşık 350 milyon TL harcanan Türkiye Milli Botanik Bahçesi’ni kullandığı ortaya çıktı. Botanik Bahçesi alanına Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Tesisleri adı altında okçuluk tesisleri yapıldı. Bilal Erdoğan’ın Okçuluk Vakfı da GSDF’ye verilen alanda 14 Nisan’da “Fetih Kupası” düzenledi."

 

Botanik Bahçesi de Okçuluk’un emrinde

 
 
FEDERASYON BAŞKANI TANIDIK ÇIKTI

Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’nun başkanlığını yapan Hakan Kazancı, başkanlığını Bilal Erdoğan’ın yaptığı Dünya Etnospor Konfederasyonu’nda da Başkan Yardımcısı koltuğunda oturuyor.

AOÇ ARAZİSİNE YAPILDI

Botanik Bahçesi’nin temeli, “Türkiye’nin en büyük, Avrupa’nın ikinci büyük botanik bahçesi” olacağı duyurularak 31 Ekim 2013 tarihinde dönemin Tarım Bakanı Mehdi Eker tarafından atıldı. Atatürk Orman Çiftliği (AOÇ) arazisi üzerine yapılan Türkiye Milli Botanik Bahçesi, 2011 yılında dönemin Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Ankara ile ilgili açıkladığı vizyon projeler arasında da yer aldı.

AĞAÇLARI DA KESTİLER

2018 yılı Mart ayında Türkiye Milli Botanik Bahçesi içerisinde 10 dönümlük bir alandaki 10 yaşından büyük yüzlerce çam ağacı kesildi. Yapım süreci tartışmalara, usulsüzlüklere konu olan bahçedeki ağaçların Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu yerleşkesi inşaatı için kesildiği inşaat faaliyetleri başlayınca asılan tabeladan anlaşıldı.

Alan daha sonra Bilkent Şehir Hastanesi’ne gidecek yol inşaatı için de tahsis edildi. Yolun yapımı için yine yüzlerce ağaç kesildi.

Altı yıldan bu yana tamamlanmayan inşaat sürerken bahçenin bir bölümüne Geleneksel Spor Dalları Federasyonu Tesisleri adıyla yeni bir alan yapıldı. Ardından da Bilal Erdoğan’ın Okçuluk Vakfı GSDF’ye verilen bu alanda 14 Nisan’da “Fetih Kupası” düzenledi.

BOTANİK BAHÇESİ PARÇALANIYOR

Ziraat Mühendisleri Odası Başkanı Özden Güngör, Botanik Bahçesi’nin Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonu’na verilmesini BirGün’e değerlendirerek şunları söyledi:

“Türkiye Milli Botanik Bahçesi’nin bütünlüğü, içinden geçecek Bilkent Şehir Hastanesi yolunun tünelle geçileceği projesinde yer almasına karşın, yol yer üstünden geçilerek alanın bütünlüğü parçalanmıştı. Türk Dil Kurumu ve Türk Tarih Kurumu yerleşkesi inşaatı için de bir kısmı proje dışında kalan alan, son yapılan tahsisle, başlangıç amacından ve iddialı büyüklük hedefinden vaz geçildiğini gösteriyor. Bu yaklaşım, Türkiye Milli Botanik Bahçesi’nin kuruluş amacı dışındaki farklı faaliyetler için parçalanmaya devam edeceğini gösteriyor.”

İNANDIRICI AÇIKLAMALAR BEKLİYORUZ

Güngör, “Öncelikle Tarım ve Orman Bakanlığı başta olmak üzere tüm yetkilileri Türkiye Geleneksel Spor Dalları Federasyonuna yapılan tahsise ilişkin kamuoyunu bilgilendirici ve Milli Botanik Bahçesi’nin bir kısmının amacı dışına çıkarılması konusunda inandırıcı açıklamalar yapmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

 

Röportaj: İsmail ARI

Haber kaynağına ulaşmak için lütfen tıklayınız. 

Okunma Sayısı: 816

Tüm Yazılı Basında Odamız »

Google Windows Live Yahoo! MyWeb Del.icio.us Technorati Digg Facebook Twitter Sık Kullanılanlar e-Posta Gönder RSS Haber Kaynağı

ADANA ·  ANTALYA ·  AYDIN ·  BALIKESİR ·  BURSA ·  ÇANAKKALE ·  DENİZLİ ·  DİYARBAKIR ·  ERZURUM ·  ESKİŞEHİR ·  GAZİANTEP ·  HATAY ·  İSTANBUL ·  İZMİR
KAYSERİ ·  KAHRAMANMARAŞ ·  KONYA ·  MANİSA ·  MERSİN ·  MUĞLA ·  RİZE ·  SAMSUN ·  ŞANLIURFA ·  TEKİRDAĞ ·  TRABZON ·  VAN

COPYRIGHT © 2004-2019 TMMOB ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI
KARANFİL SK. 28/18 06640 KIZILAY / ANKARA
TEL: 444 1 966   FAKS: (+90) 312 418 51 98   e-POSTA: zmo@zmo.org.tr

Oda aidatlarınızı kredi kartınızla güvenli bir ortamda ödeyebilirsiniz.
ÜYE HAKLARI VE GÜVENLİ AİDAT ÖDEME 
 

Key İnternet Hizmetleri Ltd. Şti.