TMMOB DANIŞMA KURULU’NDA KAZDAĞLARI MÜCADELESİNE KATILDIK

GENEL MERKEZ
30.09.2019 (Son Güncelleme: 01.10.2019 17:28:10)

 

TMMOB 45. Dönem 4. Danışma Kurulu toplantısı çok sayıda üyenin ve temsilcinin katılımıyla 28 Eylül 2019 tarihinde Çanakkale’de, Ercan Adsız toplantı salonunda gerçekleştirildi.

Sömürge madenciliğine karşı TMMOB görüşlerinin kamuoyu ile paylaşılmasına karar verildiği toplantı sırasında bir konuşma yapan Genel Başkanımız Özden GÜNGÖR özetle: “Bugüne kadar bu süreçle ilgili çok sayıda dava açtık! Üzülerek söylüyorum, maalesef Kazdağları’nda yandaş 5 tane muhtar bu maden şirketleri ile ortak hareket ediyor. Onları odam adına ben kınıyorum. Ziraat Mühendisleri Odası olarak 4 yılda 300’den fazla bu konulara ilişkin dava açtık,  bir hukuk bürosu haline geldik. Kazdağları’na ilk müdahale eden odalardan biriyiz. Onlara da dava açtık. Buradaki tüm mücadele edenlere saygı ve sevgilerimi sunuyorum. Kirazlı’da,  Alamos Gold firması tarafından sürdürülen maden faaliyeti ne yazık ki doğayı katletmeye devam ediyor.” Dedi.

TMMOB 45. Dönem 4. Danışma Kurulu toplantısının sona ermesinin ardından, Danışma Kurulu Üyeleri toplu olarak Kirazlı Köyü Balaban Tepesi’ne giderek maden sahasının kapısının önünde basın açıklaması gerçekleştirdi. Basın açıklaması TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin KORAMAZ tarafından okundu.

 

Okunma Sayısı: 1148
Fotoğraf Galerisi