Tarım Alet Ve Makinaları Projelendirme Eğitimi Başladı

İZMİR ŞUBE
15.01.2007 (Son Güncelleme: 11.07.2008 17:46:24)

Araçların İmalat Tadil ve Montajı Yönetmeliği uyarınca Sanayi ve Ticaret Bakanlığı ile yapılan protokol ile hayata geçirilen Tarım Alet ve Makinaları Eğitimi‘nin ikincisi 15 Ocak 2007 günü Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi‘nde İzmir Şubemizin işbirliği ile başladı.

15-19 Ocak 2007 tarihleri arasında tamamlanacak olan eğitim Başkanımız Dr. Gökhan GÜNAYDIN ve E. Ü. Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih ERKAN‘ın açılış konuşmaları ile başladı. Sayın GÜNAYDIN konuşmasında bu eğitimin meslektaşlarımız ve mesleğimiz için önemine vurgu yaptı ve bu yetkinin alınması sürecine ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başkanımız ayrıca eğitimin ilk dersi olarak oda tanıtımı ile ilgili bir sunum yaptı.

E. Ü. Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ediz ULUSOY, Meslek Etiği; A. Ü. Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali İhsan ACAR, İş ve Makina Güvenliği; E. Ü. Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi ve İzmir Şube Başkanımız Prof. Dr. Kamil Okyay SINDIR AİTM Yönetmeliği ve İlgili AB Mevzuatı; Sanayi ve Ticaret Bakanlığı‘ndan Salih ÖZCAN, AİTM Yönetmeliği ve İlgili AB Mevzuatı ve Dr Apti YALTIRIK, Karayolları Trafik Kanunu ve İlgili Mevzuat konularını, ilk günün dersleri olarak kursiyer meslektaşlarımıza anlattılar            

Okunma Sayısı: 2462
Fotoğraf Galerisi