BÜLENT GÜLÇUBUK

Üye Sicil No: 14340

 

İşyeri Adı:

ANKARA ÜNİVERSİTESİ ZİRAAT FAKÜLTESİ

İşyerindeki Birimi:

TARIM EKONOMİSİ BÖLÜMÜ

İşyerindeki Görevi:

PRF.DR.

İşyeri İlçe-İl:

ALTINDAĞ - ANKARA

e-Posta:

 
 

Özgeçmişi:

 

 

1966 yılında Kahramanmaraş`ta doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Gaziantep`te tamamladıktan sonra Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü`ne girdi. 1989 yılında mezun olarak "Ziraat Mühendisi" unvanını aldı.

1991 yılında Kırsal Sosyoloji alanındaki tezi ile "Yüksek Lisans", 1997 yılında Kırsal Kalkınma alanındaki tezi ile "Doktor" unvanını aldı. Halen, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Ekonomisi Bölümü, Tarım Politikası ve Yayım Ana Bilim Dalında "Prof. Dr." olarak görev yapmaktadır.

Kırsal Kalkınma ve Yayım, Kırsal Sosyoloji, Kırsal Alanda ve Tarımda Kadın, Tarım Politikası, Girişimcilik Ekonomisi ve İnsan Kaynakları konularında çalışmalarda bulunmakta ve dersler vermektedir. Birçok ülkede uzmanlık alanına giren konular ile ilgili çalışmalar yaptı, bazı eğitim programlarına katıldı ve ulusal-uluslararası çok sayıda projede yer aldı.

Halen kısa adı AKÇAM olan "Ankara Üniversitesi Kalkınma Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi" Müdürlüğü görevini sürdürmektedir.

Uzmanı olduğu konu alanlarına ilişkin olarak yurt içi ve dışında yayınlanmış bildiri, tebliğ, makale, kitap ve proje biçiminde 120`den fazla eseri bulunmaktadır.