BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ REÇETELİ SATIŞI İLE İLGİLİ DUYURU

DİYARBAKIR ŞUBE
20.04.2009 (Son Güncelleme: 21.04.2009 14:37:32)

Bitki Koruma Ürünleri Reçeteli Satışı Eğitimi" ve Şubemizde yapılacak olan Eğitim ile ilgili bilgilendirme duyurusudur.

TMMOB

  ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI

 DİYARBAKIR ŞUBE BAŞKANLIĞI

  BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİ REÇETELİ SATIŞ EĞİTİMİ

12 Şubat 2009 gün, 27139 sayılı Resmi Gazete‘de yayımlanarak yürürlüğe giren "Bitki Koruma Ürünlerinin Reçeteli Satış Usul ve Esasları Hakkında Yönetmelik" hükümleri uyarınca, Ziraat Mühendisleri Odası  Diyarbakır Şube Başkanlığı‘nca, 25 -29 Mayıs 2009 tarihleri arasında,  5 gün süreli, 40 saatlik Bitki Koruma Ürünleri Reçeteli Satış Eğitimi düzenlenecektir.

 Eğitim sonunda, Diyarbakır Tarım İl Müdürlüğü Bitki Koruma Şube Müdürü‘nün gözlemciliğinde, eğiticiler tarafından hazırlanan sorular üzerinden sınav yapılacak; Sınav sonrasında yapılan değerlendirmede 60 ve üzeri puan alanlara, Tarım ve Köyişleri Bakanlığı tarafından " Bitki Koruma Ürünü Reçete Yazma Yetki Belgesi " verilecektir.

 Eğitim ücreti 100 TL‘dir.Katılımcıların eğitim ücretini ve varsa aidat borçlarını yatırmaları  gerekmektedir. Eğitime katılanlar, yanlarında iki adet vesikalık fotoğraf bulunduracaklardır.

NOT: Odamız Genel Merkezinin Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı ile yaptığı görüşmeler sonunda 31.03.2009 tarih, 3824 yazısı ile Serbest Ziraat Mühendisleri (Tarımsa Yayım ve Danışmanlık Eğitimi almamış olanlarda) Odamızın açacağı "Bitki Koruma Ürünleri Reçeteli Satışı Eğitimi‘ne" katılabileceklerdir.

 Ancak  Şubemiz tarafından 25-29 Mayıs tarihleri arasında yapacağımız " Bitki Koruma Ürünü Reçete Yazma Yetki Belgesi "eğitiminin ilk etabına Danışmanlık eğitimi almış olan üyelerimiz ve meslektaşlarımızın katılmaları öngörülmüştür. Eğitimler en az 25, en çok 40 kişilik gruplar halinde düzenlenecektir. Eğitimler dönemler halinde aralıksız olarak sürdürülecek, 40. sırayı aşanlar bir sonraki eğitim dönemine kalacaktır.

Okunma Sayısı: 2423