KONYA TV “GÜNDEM ÖZEL” YAYINI

KONYA ŞUBE ( )
23.01.2010 (Son Güncelleme: 25.01.2010 14:06:28)

Konya Şube Başkanımız Özkan TAŞPINAR ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz, 23 Aralık 2009 Çarşamba günü KONYA TV’de “GÜNDEM ÖZEL” programına katıldılar.

Başkanımız Özkan TAŞPINAR, Sayman Üyemiz Sevim YÖNET, Yönetim Kurulu Üyelerimiz Doç. Dr. Nuh BOYRAZ ve Hakan KUŞCU, 23 Aralık 2009 Çarşamba günü KONYA TV‘den Ahmet TURAN tarafından sunulan ve canlı yayınlanan "GÜNDEM ÖZEL" programına katıldılar.

Başkanımız Özkan TAŞPINAR programda; tarımda yaşanan sorunlarının çözümleri için toplulaştırmanın olmadığı bölgelerde acil olarak toplulaştırmanın teşvik edilmesi, hububata bölgesel teşvik verilmesi, Sertifikalı tohum kullanımının teşvikinin önem kazanması, Tarım Danışmanın kontrolünde tarım uygulamalarının yapılması, hatta zirai ilaç kullanımın danışmanlık sayesinde düzenlenmesi, tarım politikalarının hükümet değil devlet politikaları haline gelmesi gerektiği önerilerinde bulundu.

Sayman Üyemiz Sevim YÖNET, tarımda çiftçilerin sigortaya bakış açıları ve tarım sigortasının önemi; Yönetim Kurulu Üyemiz Doç Dr. Nuh BOYRAZ Bitki hastalıkları, zararlıları ve mücadele yöntemleri, Yönetim Kurulu Üyemiz Hakan KUŞCU da sertifikalı tohum, hibrit tohum ve GDO‘lu tohumlar hakkında bilgi verdi.

  

Okunma Sayısı: 1642
Fotoğraf Galerisi