TOPRAK REFORMU KONGRESİ YAPILDI - 13.11.2005

ŞANLIURFA ŞUBE ( )
14.11.2005 (Son Güncelleme: 10.07.2008 16:32:25)

ODA’MIZ VE HARİTA VE KADASTRO MÜHENDİSLERİ ODASI TARAFINDAN ORTAKLAŞA DÜZENLENEN “TOPRAK REFORMU 2005” KONGRESİ, 11-13 KASIM 2005 TARİHLERİ ARASINDA ŞANLIURFA’DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ. KONGRE, 11 KASIM 2005 CUMA GÜNÜ ŞANLIURFA VALİSİ ŞEMSETTİN UZUN, ŞANLIURFA BELEDİYE BAŞKANI DR. AHMET EŞREF FAKIBABA, HARRAN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ PROF. DR. UĞUR BÜYÜKBURÇ, TMMOB BAŞKANI MEHMET SOĞANCI, ODA’MIZ BAŞKANI GÖKHAN GÜNAYDIN, HKMO BAŞKANI HÜSEYİN ÜLKÜ VE KONGRE SEKRETERİ LEVENT ÖZMÜŞ’ÜN KONUŞMALARIYLA BAŞLADI.

KONGRENİN İLK GÜNÜ DÜZENLENEN “ULUSLARARASI POLİTİKALARIN TOPRAK KULLANIMINA ETKİLERİ” BAŞLIKLI İLK OTURUMUNDA ODA’MIZ BAŞKANI GÖKHAN GÜNAYDIN, “KÜRESELLEŞTİRME SÜRECİNDE TARIM POLİTİKALARINDA DEĞİŞİM” KONULU BİR SUNUM YAPTI. OTURUMDA, ANKARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. BİRGÜL AYMAN GÜLER, HKMO BAŞKANI HÜSEYİN ÜLKÜ, ODA’MIZDAN ERKAN ALEMDAROĞLU VE PROF. DR. DURAN TARAKLI İLE ARAŞTIRMACI-GAZETECİ METİN YEĞİN DE BİLDİRİ SUNDU.

KONGRENİN İKİNCİ GÜNÜ DE “TÜRKİYE’DE TOPRAK REFORMU GEREKSİNİMİ VE ARAYIŞLAR” KONULU PANEL GERÇEKLEŞTİRİLDİ. GAZETECİ-YAZAR MUSTAFA BALBAY’IN YÖNETTİĞİ PANELDE, KONUŞMACI OLARAK CHP MUĞLA MİLLETVEKİLİ PROF. DR. GÜROL ERGİN, ANKARA ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. KORKUT BORATAV, TÜRKİYE ÇİFTÇİ SENDİKALARI KONFEDERASYONU GİRİŞİMİ SÖZCÜSÜ ABDULLAH AYSU, ODA’MIZ BAŞKANI GÖKHAN GÜNAYDIN VE HKMO BAŞKANI HÜSEYİN ÜLKÜ YER ALDI.

Okunma Sayısı: 1532