PANEL: TÜRKİYE'DE SU POLİTİKALARI VE BÖLGEMİZİN SU VARLIĞI

TRABZON ŞUBE ( )
23.03.2010 (Son Güncelleme: 23.03.2010 16:24:56)

20 Mart 2010 tarihinde Şubemiz tarafından düzenlenen "Türkiye'de Su Politikaları ve Bölgemizin Su Varlığı" konulu panel büyük ilgiyle izlendi.

Şubemiz tarafından 20 Mart 2010 tarihinde düzenlenen "Türkiye‘de Su Politikaları ve Bölgemizin Su Varlığı" konulu panelimiz, ODA Başkanımız Dr. Gökhan GÜNAYDIN, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Beyza ÜSTÜN ve Karadeniz Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman ÜÇÜNCÜ‘nün katılımları ile gerçekleşti. 

Şube Başkanımız Mehmet TAÇOĞLU‘nun açılış konuşmasının ardından Yavru Tema üyeleri güzel bir gösteri sunarak, davetlilerden büyük alkış aldı.

Derelerin Kardeşliği Platformu, Karadeniz Çevre Girişimcileri Platformu, Tema Vakfı Üyeleri, çeşitli sivil toplum örgütleri, Samsun, Rize ve Erzurum Şubelerimizin Yönetim Kurulu Üyeleri ve Şubemizin değerli üyelerinin katılımıyla gerçekleşen panelimiz, geniş bir tartışma ortamı içerisinde geçti.

Sıcak orta iklim kuşağında yer alan ve genelinde karasal iklime sahip olan ülkemizde suyun bilinçli kullanımı ve bölgemizde yapılan HES‘ler tartışılarak konu üzerindeki görüşler ifade edildi.

Panelimizin sonunda verilen kokteylde, davetliler bir araya gelerek samimi bir ortam içerisinde sohbet etme ve fikirlerini paylaşma fırsatı buldular. 

Panel esnasında yerel kooperatiflerden Tonya Süt Ürünleri Kooperatifi, sergilediği ürünlerini panelimizin sonunda davetlilere sunarak büyük beğeni topladı.

Okunma Sayısı: 1320
Fotoğraf Galerisi