MEDAK TRABZON'DA TOPLANDI

TRABZON ŞUBE ( )
13.04.2010 (Son Güncelleme: 13.04.2010 15:45:46)

10 Nisan 2010 tarihinde yapılan MEDAK toplantısında Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri ve Su Ürünleri Mühendislerinin sorunları görüşüldü.

Su Ürünleri- Balıkçılık Meslek Dalı Ana Komisyonu (MEDAK) toplantısı 10 Nisan 2010 tarihinde ZMO Trabzon Şube‘de yapıldı. MEDAK Başkanı Prof. Dr. Meriç ALBAY başkanlığında yapılan toplantıya, MEDAK II. Başkanı Prof. Dr. Muhammet BORAN, Yönetim Kurulu Üyeleri Yrd. Doç. Dr. Raşit GURBET, Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Mehmet ÖZGEN, Balıkçılık Teknolojisi Mühendisi Evren SOUKSU, Şube II. Başkanımız Yrd. Doç. Dr. Nadir BAŞÇINAR, Trabzon MDK Başkanı Dr. Nimet Selda BAŞÇINAR ve Yönetim Kurulu Üyesi Nihal SIRTKAYA, İstanbul MDK Üyesi Su Ürünleri Yüksek Mühendisi Erkan ARAS ve Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri Derneği Başkanı Salih İLHAN katıldılar.

MEDAK toplantısında; "Tarım ve Gıda Bakanlığı Kanun Tasarısı" ile "Veterinerlik Hizmetleri, Bitki Sağlığı, Gıda ve Yem Kanunu Tasarısı" nın Balıkçılık Teknolojisi Mühendisleri ve Su Ürünleri Mühendislerinin haklarını yok sayarak yol açılan mağduriyetin giderilmesi için gerekli çalışmaların yapılması ve ODA üyeliği ile mesleki örgütlenmenin önemi gibi konular üzerinde görüşüldü. Mesleki alanda yapılması gereken iş birliğinin, karşılaşılan ortak problemlere karşı başarılı sonuçlar elde edilebilmesi açısından gerekliliği ve önemi vurgulandı.

Okunma Sayısı: 1373
Fotoğraf Galerisi