BASIN AÇIKLAMASI: İSRAİL SALDIRISI İNSANLIK DIŞIDIR, KINIYORUZ!

TRABZON ŞUBE ( )
02.06.2010 (Son Güncelleme: 02.06.2010 14:46:34)

31 Mayıs 2010 tarihinde TMMOB İl Koordinasyon Kurulu Bileşenleri olarak yapılan basın açıklamasında İsrail saldırısı kınandı.

31 Mayıs 2010 tarihinde TMMOB Trabzon İl Koordinasyon Kurulu tarafından, Gazze‘ye insani yardım götüren Mavi Marmara gemisine İsrail tarafından yapılan saldırıyı kınamak için basın açıklaması yapıldı.

 

 BASIN AÇIKLAMASI

İSRAİL SALDIRISI İNSANLIK DIŞIDIR, KINIYORUZ

Yılardır devam eden ambargo altında yaşam mücadelesi veren Gazze halkına insani yardım götürmek amacıyla yola çıkan yardım filosuna uluslar arası sularda İsrail tarafından yapılan saldırıyı TMMOB şiddetle kınamaktadır.

Bu saldırı, İsrail‘in yıllardır Filistin halkına uyguladığı işgal ve katliamın boyutunu bir kez daha dünyaya göstermektedir.

Her türlü insani ihtiyaç maddesinin Gazze‘ye girişini yasaklayan İsrail ambargosuna, Dünya devletleri gözlerini kapamış, Filistin halkı adeta ölüme terk edilmiştir.

İsrail‘i, onun Filistin halkına yaptığı katliamları destekleyen başta ABD ve tüm emperyalist güçleri ve bu saldırılara sessiz kalanları lanetliyoruz.

Dünya devletleri artık bu şiddete dur demeli, İsrail‘in Filistin topraklarında Filistin halkına yönelik zulmüne son verilmelidir.

Filistin halkına yapılanlar unutulmayacaktır ve bu büyük trajedinin hesabı bir gün mutlaka sorulacaktır.

Unutulmamalıdır ki;

"Zalimin zulmüne tepki göstermeyenler, mazlumun değil, zalimin yanındadır."

 

TMMOB TRABZON İL KOORDİNASYON KURULU

Okunma Sayısı: 1108
Fotoğraf Galerisi