PANEL: FINDIĞIN DÜNÜ, BUGÜNÜ, YARINI

TRABZON ŞUBE ( )
19.07.2010 (Son Güncelleme: 20.07.2010 12:35:05)

Trabzon İli Fındık Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ile birlikte gerçekleştirdimiz "Fındığın Dünü, Bugünü, Yarını" adlı panel 17 Temmuz 2010 tarihinde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu'nda düzenlendi.

Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Doç. Dr. Gökhan GÜNAYDIN, Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet CİRAV, Giresun Ziraat Odası Başkanı Özer AKBAŞLI, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Üyesi Adnan SAĞLAM, Trabzon İli Fındık Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Denetleme Kurulu Başkanı Kamil REİS‘in panelist olarak katıldıkları "Fındığın Dünü, Bugünü, Yarını" adlı panel 17 Temmuz 2010 tarihinde Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu‘nda gerçekleşti.

Trabzon İli Fındık Üreticileri Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı İsmail ALBAYRAK ve Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Mehmet TAÇOĞLU‘nun açılış konuşmaları ile başlayan panelde; fındık ile ilgili var olan sorunlar her yönüyle tartışıldı.

Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanımız Doç. Dr.  Gökhan GÜNAYDIN; fındığın stratejik açıdan önemli bir konuma sahip olduğunu vurgulayarak bu ürünü geliştirmek yerine kaosa sürüklemek için Türkiye‘de elbirliği ile çalışıldığını belirtti.

Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet CİRAV ise fındık üretiminin her geçen gün arttığınıve üretilen ürünlerin hemen satılmaması gerektiğini vurguladı.

Giresun Ziraat Odası Başkanı Özer AKBAŞLI ise basında yer alan "Badem fındığı tehdit ediyor" başlıklarına atıfta bulunarak insanların bu şekilde paniğe sevk edildiğini belirtti.

Okunma Sayısı: 1397
Fotoğraf Galerisi