PANEL : SULARIMIZA EL KOYUYORLAR

ÇANAKKALE ŞUBE
24.03.2011 (Son Güncelleme: 25.03.2011 10:25:32)

Dünya Su Günü Etkinlikleri kapsamında düzenlenen "Sularımıza El Koyuyorlar" başlıklı Paneli ODA Başkanımız Dr. Turhan TUNCER yönetti.

Çanakkale‘de Dünya Su Günü Etkinlikleri kapsamında 23 Mart 2011 Perşembe günü TMMOB Çanakkale İl Koordinasyon Kurulu Sekreterliği tarafından, "Sularımıza El Koyuyorlar" başlıklı bir Panel düzenlendi.

ODA Başkanımız Dr. Turhan TUNCER tarafından yönetilen panele konuşmacı olarak, Yıldız Teknik Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Beyza ÜSTÜN, TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Ahmet ATALIK ve Jeoloji Yüksek Mühendisi Tahir ÖNGÖR katıldı.

Halkevleri Çanakkale Şubesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği tarafından da destek verilen panele, Vali Yardımcısı Cemal YILDIZER, Çanakkale Şube Başkanımız Hicri NALBANT ve Yönetim Kurlu üyeleri, Balıkesir Şube Yönetim Kurulu üyeleri, TMMOB bağlı ilimizde bulunan oda temsilcileri, meslektaşlarımız ve öğrenciler katılım sağladı.

TMMOB İKK Sekreteri, Çanakkale Çevre Platformu Dönem Sözcüsü ve Şube Başkanımız Hicri NALBANT, etkinlikte yaptığı konuşmada, ülkemizde çevre felaketi yaşanmadan yetkililerin ve sorumluların aklını başına alması gerektiğini, suların önüne engeller koyulamayacağını, su kaynaklarının, derelerin sermaye sahiplerine satılamayacağını belirtti. NALBANT, madencilik faaliyetleri ve ağır sanayi atıklarıyla su kaynaklarının kirletildiğini, bu kirlenmenin insan yaşamı ve çevreyi tehdit eder bir boyuta ulaştığını kaydetti.

Okunma Sayısı: 922
Fotoğraf Galerisi