HACCP VE ISO 22000 EĞİTİMİ / 16-17-18-19 HAZİRAN 2011 İSTANBUL

İSTANBUL ŞUBE ( )
01.06.2011 (Son Güncelleme: 02.06.2011 11:55:47)

HACCP ( Tehlike Analizi ve Kritik Kontrol Noktaları) TEMEL EĞİTİMİ

Gıda güvenliği yönetimine uygulandığı şekliyle HACCP sistemi, gıda güvenliği sorunlarını önlemek için gıdaların işlenmesinde kritik noktaların kontrolü yaklaşımını kullanır. Bilime dayanan ve sistematik olan sistem, gıdaların güvenliğini sağlamak için özel tehlikeleri ve önlemleri tanımlar. HACCP tehlikeleri önlemeye dayanmaktadır ve nihai ürün tetkik ve testine bağımlılığı azaltmaktadır.

HACCP sistemi ilk üreticiden tüketiciye kadar bütün gıda zinciri boyunca uygulanabilir. Gıda güvenliğini iyileştirmenin yanı sıra HACCP uygulamasının diğer yararları arasında kaynakların etkin kullanımı, gıda endüstrisinin tasarrufta bulunması ve gıda güvenliği ile ilgili sorunların daha çabuk ele alınması bulunmaktadır.

HACCP, gıda endüstrisi seviyesinde kontrol sorumluluğunu ve derecesini arttırmaktadır. Uygun şekilde tatbik edilen bir HACCP sistemi gıda işleyicilerinin gıda güvenliğinin sağlanması konusuna daha yoğun katılımını sağlamakta ve bu şekilde işlerinde yenilenen bir motivasyon sağlamaktadır.

HACCP‘nin uygulanması şirket tarafından tesis edilmiş olan kalite güvence prosedürlerinin ve iyi imalat uygulamalarının yapılmaması anlamına gelmemektedir; fakat, sistematik bir yaklaşımın bir parçası olarak ve HACCP planı ile uygun şekilde bütünleşmesi için bu prosedürlerin revizyonunu gerektirmektedir.

ISO 22000: 2005 GIDA GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMLERİ EĞİTİMİ

Ulusal düzeyde Tarım ve Köyişleri Bakanlığı‘nın yayımladığı zorunlu Ulusal HACCP Yönetmeliği‘nin yanında; uluslararası zorunlu olmayan ISO 22000:2005 GIDA GÜVENLİK YÖNETİM SİSTEMİ uluslararası ticarete uyması talep edilerek yayımlanmış, dünyanın aynı dili konuşacağı ilk uluslar arası kabul görecek gıda güvenlik mevzuatıdır. Ülkemizin birincil üretime dönük ihracat düşünüldüğünde ISO 22000 şartlarının bilinmesine ihtiyaç duyulacaktır.

Bu eğitim programı daha önceden Ziraat Mühendisleri ODASI ve TARGEV (Tarımsal Gelişme Eğitim ve Sosyal Dayanışma Vakfı) işbirliği ile düzenlenmiş ve ileride düzenlenecek olan FAO‘nun tavsiye ettiği "HACCP Temel Prensipleri Eğitim Kılavuzu" eğitim programına katılmış olanları eğitme amacına dönük olarak düzenlenmektedir.

HACCP EĞİTİMİ :16-17-18 HAZİRAN 2011

Program: Süre 3 Gün

Eğitici : Vecdi KARACAOĞLU

Katılım Şartları:

Üyelere ve öğrencilere: 150 TL

Üye öğrencilere : 100 TL

Üye olmayanlara : 200 TL

ISO 22000 EĞİTİMİ : 19 HAZİRAN 2011

Program: Süre 1 Gün

Eğitici : Vecdi KARACAOĞLU

Katılım Şartları:

HACCP Temel Prensipleri Eğitim Kılavuzu" programına katılmış olmak

Üyelere ve öğrencilere: 100 TL

Üye öğrencilere : 50 TL

Üye olmayanlara : 150 TL

BAŞVURU : TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

Eğitim Yeri: TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi

Caferağa Mh. Neşet Ömer Sk. Esen Apt. No:19/8 Kadıköy

TELEFON : (0216) 3368643

Okunma Sayısı: 1756