19 EYLÜL MÜHENDİS, MİMAR VE ŞEHİR PLANCILARI DAYANIŞMA GÜNÜ BASIN AÇIKLAMASI

ESKİŞEHİR ŞUBE
20.09.2011 (Son Güncelleme: 20.09.2011 16:50:58)

Basın açıklamasını Şubemiz II. Başkanı ve TMMOB İKK Sekreteri Aziz ALBAYRAK yaptı.

  

    19 EYLÜL 2011 PAZARTESİ

    TMMOB Mühendis, Mimar, Şehir Plancıları Dayanışma Günü ilimizde de kutlandı. Şubemiz II. Başkanı ve TMMOB İKK Sekreteri Aziz ALBAYRAK, 19 Eylül 2011 günü Makine Mühendisleri Odası Toplantı salonunda basın toplantısı düzenledi. Odaların yönetim kurulu üyelerinin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda şubemizi Yönetim Kurulu Üyemiz M. Turgut ÇETİNEL temsil etti.

   İKK Sekreteri Aziz ALBAYRAK‘ın okuduğu basın bildirisi şöyle:

  AKP İktidarı KHK ile kurduğu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde oluşturduğu Mesleki Hizmetler Genel Müdürlüğü ile mesleğimizi ve örgütümüz TMMOB‘yi hedef almıştır. Çünkü TMMOB; çevreyi tahrip eden, kentlerimizi, kıyılarımızı, ormanlarımızı yağmalayan, kamusal değerlerimizi sermayeye peşkeş çeken anlayışın önünde bir engeldir. Çünkü TMMOB öznesinde insanın olduğu bir mesleğin uygulayıcı örgütüdür, insan haklarından yana, barışı savunan ve bunun için gereğini yapan bir meslek örgütüdür.

  19 Eylül‘ün tarihsel anlamıyla herkesin huzurunda ve Türkiye‘nin her yerinden güçlü bir şekilde haykırıyoruz; Bilimin ve tekniğin aydınlattığı yolumuzda kararlılıkla, yılmadan ve usanmadan mücadele ederek örgütümüzü ve mesleğimizi savunacağız.

     Yaşasın TMMOB

      Yaşasın TMMOB Örgütlülüğü

                                                                                  Aziz ALBAYRAK

                                                                              TMMOB Eskişehir İKK

 

Okunma Sayısı: 415