GIDA TARIM VE HAYVANCILIK BAKANLIĞI, AYNI GÜN AYNI SAATE İKİ AYRI SINAV KOYDU

GENEL MERKEZ ( )
24.11.2011 (Son Güncelleme: 03.01.2012 13:47:15)

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu`nun (TKDK) personel alım sınavları çakıştı. TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası, TKDK`ya bir yazı göndererek, iki sınava da başvuran meslektaşlarımızın mağdur edilmemesi için sınav tarihinin değiştirilmesini istedi.

 

24.11.2011

 

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Başkanlığı`na

Ankara

 

Kurumunuzca, 19.11.2011 tarihinde 988 Uzman ve Destek Personeli alımı için yapılan sınav daha sonra iptal edilerek, 4 Aralık 2011 tarihine ertelenmiştir. Ancak aynı gün, yani 4 Aralık 2011 tarihinde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Uluslararası Tarımsal Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından da Tarımsal Yayım ve Danışmanlık sınavı yapılacaktır.

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık sınavı aylar öncesinden duyurulmuş ve başvurular alınmıştır. Hem Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Sınavı`na, hem de kurumunuzca düzenlenecek sınava başvuru yapan çok sayıda ziraat mühendisi, su ürünleri mühendisi ve balıkçılık teknolojisi mühendisi vardır. Personel alımı sınavının 4 Aralık`ta yapılması halinde birçok meslektaşımız iki sınavdan birine giremeyecektir. Bu kapsamda, meslektaşlarımızın mağdur edilmemesi ve sınavın iptali için açılabilecek olası davaların önüne geçilebilmesi amacıyla sınav tarihinin değiştirilmesi gerektiğini bilginize sunarız.

Saygılarımla

 

Dr. Turhan TUNCER

Başkan

Okunma Sayısı: 2994
Fotoğraf Galerisi