ZİRAAT FAKÜLTESİ DEKANINA ZİYARET

SAMSUN ŞUBE ( )
26.12.2011 (Son Güncelleme: 26.12.2011 12:05:18)

OMÜ Ziraat Fakültesi Öğrenci Temsilciliği tarafından düzenlenen öğrenci tanışma toplantısına da katıldık.

 

Şube Yönetim Kurulu Başkanımız Turgut EREL ve Yönetim Kurulu Üyelerimiz OMÜ Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet KURAN‘ı ziyaret ettiler.

Görüşmede mesleki dayanışmanın önemi ve gerekliliği üzerinde duruldu.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet KURAN Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şubesi‘nin yeni seçilen yönetim kurulunu kutlayarak başarılar diledi ve 10 Ocak‘ta yapılacak olan Tarımsal Öğretimin 166. yılı kutlama etkinliklerinde işbirliği önerisinde bulunarak, bu konudaki koordinasyon görevini yürütmek üzere Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü DEMİRSOY‘un görevlendirildiğini belirtti.

Ziraat Mühendisleri Odası Samsun Şube Başkanı Turgut EREL de sayın Dekan‘a teşekkür ederek, mesleki sorunlar ve kent sorunlarına öncelik verdiklerini, bu sorunların belirlenmesi ve çözüm noktasında başta Ziraat Fakültesi olmak üzere ilgili tüm kuruluşlar ve sivil toplum örgütleri ile beraber çalışmayı hedeflediklerini söyledi. Tarımsal Öğretimin 166. yılı kutlama etkinliklerinin düzenlenmesinde ZMO Samsun Şubesi adına II. Başkan Hasan ÇOBANCI ve Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Tekin KARA‘ nın görevlendirildiğini kaydetti.

Dekanlık ziyaretinin ardından ZMO Samsun Şube Başkanı ve Yönetim Kurulu Üyeleri OMÜ Ziraat Fakültesi Öğrenci Temsilciliği tarafından düzenlenen öğrenci tanışma ve dayanışma yemeğine katıldı.

Yemekte bir konuşma yapan Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Hüsnü DEMİRSOY bu tür etkinliklerin önemine değinerek katkılarından dolayı ZMO Samsun Şubesine teşekkür etti.

ZMO Samsun Şube Başkanı Turgut EREL konuşmasında Ziraat Mühendisliği mesleğinde Ziraat Fakültelerinin ilk adım olduğunu dolayısıyla Ziraat Fakültelerini çok önemsediklerini belirterek öğretim üyeleri ve öğrenciler ile dayanışma içerisinde olacaklarını söyledi.

ZMO Samsun Şube Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Tekin KARA ise konuşmasında TMMOB, ZMO ve ZMO GENÇ hakkında bilgi vererek, öğrencilerin ZMO GENÇ çatısı altında toplanmaları gerektiğini anlattı. Bu konularda ZMO Yönetim Kurulu olarak öğrencilerin yanında olacaklarını belirtti.

Yapılan etkinlikte ayrıca bölümlerinde dereceye giren öğrencilere Prof. Dr .Hüsnü DEMİRSOY ve Turgut EREL tarafından başarı belgesi verildi.

Okunma Sayısı: 653
Fotoğraf Galerisi