19 MAYIS İLE İLGİLİ TOPLANTI

SAMSUN ŞUBE ( )
31.01.2012 (Son Güncelleme: 31.01.2012 13:51:02)

 

Samsun Spor, Eğitim ve Tanıtma Vakfı (SAM-SEV) organizasyonuyla Milli Eğitim Bakanlığı‘nın yayınladığı genelgeyle 19 Mayıs törenlerinin "Başkent dışında yapılan stadyum kutlamalarının kaldırılması ve sadece okulların içerisinde yapılacak tören ile hatırlanması" konusunda Samsun‘da bulunan sivil toplum örgütlerinin görüşlerini bildirmesi amacıyla düzenlenen toplantıya Şube Başkanımız Turgut EREL katıldı.

Şube Başkanımız yaptığı konuşmada; 19 Mayısın Ulusal Kurtuluş Savaşının başlangıcı olduğu ve Samsun‘dan başlamasının da bizler için ayrı bir önemi olduğunu belirterek, halkı bilinçlendirme ve çoşkularını ortaya çıkaracak organizasyonlarla bir şölen havasında kutlanması gerektiğini vurguladı. Bu amaçla da Ziraat Mühendisleri Odası‘nın bu yapılanmada katılımcı olabileceğini bildirdi.

Tüm sivil toplum örgütlerinin ortak fikir birliğiyle yürütme komitesi oluşturulması ve sendika v.b. örgütlerin de katılımının sağlanması amacıyla Elektrik Mühendisleri Odası Konferans Salonunda 3 Şubat 2012 tarihinde yeniden toplanılması kararlaştırıldı.

Okunma Sayısı: 643
Fotoğraf Galerisi