SAMSUN ÇEVRE BİRLİKTELİĞİ TOPLANTISI

SAMSUN ŞUBE ( )
15.02.2012 (Son Güncelleme: 15.02.2012 11:47:26)

 

Terme-Akçay mevkiinde OMV Samsun Elektrik Üretim San. ve Tic. A.Ş. tarafından yapılmakta olan doğalgaz çevrim santrali ile ilgili son durum değerlendirmesini içeren toplantıya, Şube Başkanımız Turgut EREL ile birlikte konuyla ilgili Toprak Koruma Kurulu üyemiz Ali Fuat AKER katıldı.

Samsun Çevre Birlikteliği adına sayın Metin TELATAR‘ın başkanlığında yapılan toplantıda, "Lisans İptali" davasına bakan Danıştay 13. Dairesi Başkanlığınca verilen yürütmeyi durdurma kararının uygulanmadığı belirtildi. Bu amaçla Samsun Valiliği, Terme Kaymakamlığı ve Kozluk Belediyesinin EPDK‘ya görüş sorduğu ve şirketin mevcut üretim lisansı kapsamında faaliyette bulunamayacağının bu makamlara iletildiği bildirildi.

Ayrıca toplantıda söz alan Toprak Koruma Kurulu üyesi Ali Fuat AKER Ziraat Mühendisleri Odasının adı geçen bölgenin tarım arazisi olması nedeniyle açtığı davada alınan kararın da, Danıştay tarafından tekrar incelenmesi için yerel mahkemeye gönderildiğini kaydetti.

25 Şubatta bölgede bir miting gerçekleştirlimesi ve sonrasında yeniden değerlendirme amacıyla toplantı yapılması kararı alındı.    

Okunma Sayısı: 765
Fotoğraf Galerisi