AOÇ GELİNCİĞİMİZDİR - CUMHURİYET

GENEL MERKEZ
05.06.2006 (Son Güncelleme: 05.06.2006 14:20:17)

Ankara Kulisi / Işık Kansu

Atatürk, batık bir imparatorluğun üzerinde kendine güvenen, başı dik bir Cumhuriyet yaratmıştı. Tıpkı Ankara’da bataklıktan yarattığı orman çiftliği gibi.

Melih Gökçek, Atatürk’ün orman çiftliğini kendi çiftliğine dönüştürebilecek mi?

Dönüştüremeyecek, çünkü Atatürk’ün 1937’de ulusuna emanet ettiği AOÇ’ye yine ulusu sahip çıkıyor…

Geçen hafta sonunda demokratik kitle örgütü temsilcileri Ziraat Mühendisleri Odası’nda bir araya geldiler ve AOÇ’yi yok ettirmemekte kararlı olduklarını duyurdular. AOÇ emanetini sahiplenenler; TBMM’ye yürüyecek, Ankara’yı afişlerle donatacak, imza kampanyası açacak, siyasi partilere çağrı yapacak. Cumhurbaşkanı ile görüşecekler… Ankaralı, yazın geldiğini Atatürk Orman Çiftliği’nin uçsuz bucaksızmış gibi görünen topraklarında açan gelinciklerden anlar. AOÇ, Ankara’nın gelinciğidir. Ezdirmeyelim, koparttırmayalım, bırakalım savursun tohumlarını, her yaz buluşalım onunla çocukların ellerinde dalgalanan Cumhuriyet bayrağı gibi.

Okunma Sayısı: 324
 

Yorumlar

Yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir.
e-Posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilir.

YORUMLAR BÖLÜMÜNÜN KURALLARI:
Yazılan tüm yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir. Moderator yorum yazanlara veya üçüncü kişilere hakaret ya da bu kişilerle ilgili küçültücü sözler içeren yorumları yayına uygun görmez ve siler. Sayfanın niteliğine göre tüm yorumlar moderator kontrolunden geçerek yayınlanıyor olabilir. Bu durumda yorumlarınız anlık olarak yayına girmez. Yine de yayına girmiş olsa dahi moderator daha sonra aynı yorumu yayından kaldırabilir. Moderator kontrollu yayın niteliği taşımayan forumlarda yazılan yorumlar anlık yayına girer fakat moderator yayınının devamında sakınca gördüğü yorumları yayından kaldırabilir. Yazılan yorumların güvenilirliğini artırmak amacıyla yorum yazana ait e-posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilebilir. Bunun için e-posta adresine kontrol bağlantısı içeren e-posta gönderilir ve bu bağlantıya tıklanılması beklenir. Forumlarda yazılan yorumların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.