AOÇ’DE EYLEM ZAMANI – SABAH

GENEL MERKEZ
03.06.2006 (Son Güncelleme: 05.06.2006 17:08:49)

AOÇ’nin 10 yıllığına Büyükşehir Belediyesi’ne devredilmesi kanun teklifinin TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmesi sivil toplum örgütlerini hareketlendirdi.

Sivil toplum ayaklandı

Atatürk Orman Çiftliği’nin (AOÇ) Büyükşehir Belediyesi’ne 10 yıllığına devredilmesi yönündeki sürecin hızlanması, Ankara’daki sivil toplum kuruluşlarını da hareketlendirdi. Yasa teklifinin TBMM’de çok hızlı bir süreçle ilerlemesi ve Plan ve Bütçe Komisyonu’nda kabul edilmesi üzerine AOÇ’nin Büyükşehir Belediyesi’nin elinde büyük zarar göreceğini düşünen 53 sivil toplum örgütü eylem kararı aldı. AOÇ ile ilgili TBMM’ye sunulan yasa teklifinin geri alınması için güçbirliği yapan demokratik ve sivil toplum örgütleri Ziraat Mühendisleri Odası Lokali’nde bir araya geldiler. Ankaram Platformu’nun bütün bileşenlerinin hazır bulunduğu toplantıya CHP milletvekilleri Gürol Ergin ve Bülent Baratalı da katıldılar. Toplantıda, Koruma Nazım İmar Planı yapma yetkisi elinde bulunan Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin AOÇ konusunda projesiz, sadece söylemlerle Ankaralıların karşısına çıkması eleştiri konusu oldu. Sivil toplum örgütleri, Ankara’nın en kronik problemi olan metro güzergahı ile ilgili hala proje üretemeyen belediye başkanına güven duymadıklarını ifade ettiler.

NELER YAPILACAK?

a) Bugün saat 12:00’de, Atatürk Orman Çiftliği’nde, Atatürk’ün evinin önünde bir Basın Açıklaması yapılacak.

b) 6 Haziran saat 12:00’de TBMM’ye yürüyüş.

c) Mesaj ileten afişlerle Ankara donatılacak.

ç) İmza kampanyası başlatılacak.

d) El ilanları dağıtılacak.

e) Cumhurbaşkanı Sezer ile görüşülecek.

SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI

Ankaralılar Vakfı, Atatürkçü Düşünce Derneği, Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi, Cumhuriyet Halk Partisi, Devlet Denetim Elemanları Derneği, Doğa ve Çevre Derneği, Kamu Yönetimi Uzmanları Derneği, Kavaklıderem, Kırsal Çevre ve Ormanclık Sorunlarını Araştırma Derneği, Koruma Ve Restorasyon Uzmanları Derneği, Tarım İş Sendikası, Tarım Orkam Sen, Tema Vakfı, Tüketici Dernekleri Federasyonu, Tüketici Hakları Derneği, Türk İş, Türkiye Ormancılar Derneği, TMMOB Çevre Mühendisleri ODASI, TMMOB Gıda Mühendisleri ODASI, TMMOB Harita ve Kadastro Mühendisleri ODASI, TMMOB Kimya Mühendisleri ODASI, TMMOB Mimarlar ODASI, TMMOB Peyzaj Mimarları ODASI, TMMOB Şehir Plancıları ODASI, TMMOB Ziraat Mühendisleri ODASI, Veteriner Hekimler Derneği, Yerel Yönetim Araştırma Yardım ve Eğitim Derneği, Yüksek Denetim Elemanları Derneği.

Okunma Sayısı: 630
 

Yorumlar

Yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir.
e-Posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilir.

YORUMLAR BÖLÜMÜNÜN KURALLARI:
Yazılan tüm yorumlar moderator kontrolünden geçmektedir. Moderator yorum yazanlara veya üçüncü kişilere hakaret ya da bu kişilerle ilgili küçültücü sözler içeren yorumları yayına uygun görmez ve siler. Sayfanın niteliğine göre tüm yorumlar moderator kontrolunden geçerek yayınlanıyor olabilir. Bu durumda yorumlarınız anlık olarak yayına girmez. Yine de yayına girmiş olsa dahi moderator daha sonra aynı yorumu yayından kaldırabilir. Moderator kontrollu yayın niteliği taşımayan forumlarda yazılan yorumlar anlık yayına girer fakat moderator yayınının devamında sakınca gördüğü yorumları yayından kaldırabilir. Yazılan yorumların güvenilirliğini artırmak amacıyla yorum yazana ait e-posta adreslerinin gerçekliği kontrol edilebilir. Bunun için e-posta adresine kontrol bağlantısı içeren e-posta gönderilir ve bu bağlantıya tıklanılması beklenir. Forumlarda yazılan yorumların kamu düzenini bozucu, genel ahlaka aykırı, başkalarını rahatsız edici ve yasalara aykırı olmaması çok önemlidir. Yorumların sorumluluğu tamamen yazarına aittir.