TARIMSAL ÖĞRETİMİN 167. YILI KUTLAMALARINA KATILDIK

HATAY ŞUBE
10.01.2013 (Son Güncelleme: 10.01.2013 18:22:03)

Mustafa Kemal Üniversitesi`ndeki kutlama töreninde Başkanımız Ahmet SEVER Odamız görüşlerini dile getirdi.

10 Ocak 2013 tarihinde Tarımsal Öğretimin 167. yılı nedeniyle Mustafa Kemal Üniversitesi Atatürk Konferans salonunda yapılan kutlamalara Başkanımız Ahmet SEVER, II. Başkan Galip Akti ve bazı meslektaşlarımız katıldı.

Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İlhan Üremiş‘in günün anlam ve önemini içeren konuşmasının ardından Şube Başkanımız Ahmet SEVER, kısaca Ziraat Öğretiminin geçmişinden bahsederek bugün gelinen noktada neredeyse her ilde bir Ziraat fakültesi açılmasının yanlış olduğunu, Fakültelerin ve bölümlerinin bulunulan bölgenin coğrafi özelliklerine göre açılması, eğitim müfredatının ise mesleki uygulama, yabancı dil, bilgisayar eğitimleri ile donatılmış olarak çiftçi ve toprakla tanışmış tarım mühendislerinin yetişmesine imkan verecek şekilde yeniden gözden geçirilerek düzenlenmesi gerekliliğini gündeme getirdi.

MKÜ Rektörü Prof. Dr. H. Salih GÜDER Üniversitemizin yöre çiftçisine olan katkıları ve geleceğe yönelik hedefleri hakkında dinleyicileri bilgilendirdi.

MKÜ eski Dekanı, Rektör Yardımcısı, Tarla Bitkileri Bölüm Başkanı aynı zamanda Şubemize kayıtlı Prof. Dr .Erol GÜNEL toplantıda Ziraat Mühendisliği eğitiminin dünü, bugünü ve gelecekte nasıl olması gerektiği hakkında bir konferans verdi.

Kutlama, Rektötümüzün Prof. Dr. Erol GÜNEL‘e plaket sunmasının ardından sona erdi.

Okunma Sayısı: 602
Fotoğraf Galerisi