1. KAYSERİ TARIM ÇALIŞTAYI BAŞLADI

KAYSERİ ŞUBE
21.03.2013 (Son Güncelleme: 21.03.2013 11:07:57)

"Kayseri İli Tarım Potansiyeli, Sorunları ve Çözüm Önerileri " konulu 1. KAYSERİ TARIM ÇALIŞTAYI, 21 Mart 2013 Perşembe günü Şube Başkanımız Kazım DUYGULU`nun açılış konuşması ile başladı.

 

Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi‘nin organizesinde ve Kayseri Ticaret Borsası‘nın  ev sahipliğinde İlimiz tarım paydaşlarının da katılımıyla  düzenlenen 1. Kayseri Tarım Çalıştayı başladı. Çalıştayda, 3 gün boyunca Kayseri‘nin tarım potansiyeli, sorunları ve çözüm önerileri tartışılacak.

Çalıştayın açılışında konuşan Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı Kazım DUYGULU, dünyada olduğu gibi Türkiye‘de de tarımın, insan yaşamının temelini oluşturan gıda maddeleri gereksinimlerini karşılama, tarıma dayalı sanayi hammaddesinin üretilmesi, istihdam sağlanması ve dışa bağımlılığın önlenmesi gibi nedenlerle stratejik öneminin giderek arttığını belirterek, ‘‘Tarım, Türkiye gibi gelişmekte olan ülkelerde ekonomik ve sosyal sektördür. Bizler dünyayla rekabet edebilmek için daha ucuz maliyetle, kaliteli ve daha çok üretmek zorundayız‘‘ dedi.

DUYGULU, açılışı yapılan Tarım Çalıştayı‘nda, bitkisel üretim, hayvansal üretim ve gıda konularının tartışılacağını, çalışmalar sonucunda ortaya çıkacak sonuç bildirgelerinin daha geniş katılımlı toplantılar ile kamuoyuna duyurulacağını kaydetti.

Okunma Sayısı: 389
Fotoğraf Galerisi