OLAY TV İLE RÖPORTAJ

BURSA ŞUBE ( )
15.07.2013 (Son Güncelleme: 19.07.2013 11:02:42)

Şube Başkanımız Doç. Dr. Ertuğrul AKSOY TMMOB`nin yetkilerinin kısıtlanması konusunda Odamızın görüşlerini paylaştı

 

TMMOB Bursa İKK, Bursa Tabip Odası, Bursa Barosu ve Doğader tarafından 11 Temmuz 2013 tarihinde düzenlenen ortak basın açıklaması ile Karabük‘te kurulan Marzinc Marmara Geri Kazanım firmasının 130 işçisinin rahatsızlanarak hastaneye başvurması üzerine, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından başlatılan inceleme ve Demir çelik fabrikalarının bacasından çıkan atıkların geri dönüşümünü sağlayan Marzinc Marmara firmasında çalışan işçilerin çeşitli ağır metallere maruz kaldıklarını tespit eden Çevre ve Şehircilik Bakanlığı‘nın fabrikanın faaliyetlerini durdurma kararı kamuoyu ile paylaşıldı.

Marzinc firması Mustafakemalpaşa OSB‘de yapmak istemiş, ancak Bursa ve Mustafakemalpaşa kamuoyu çevreye zararlı olduğu gerekçesiyle tesise karşı çıkmıştı.

Bu kararı kamuoyu ile paylaşmak için gerçekleştirilen basın toplantısına Şube Başkanımız Doç. Dr. Ertuğrul AKSOY katıldı.

Basın toplantısı sonrasında TMMOB‘nin yetkilerini kısıtlayan Torba Yasa ve Marzinc kararı ile ilgili Olay Tv‘ye açıklamalarda bulundu.  

Okunma Sayısı: 635
Fotoğraf Galerisi