ZMO KONYA ŞUBESİ 10. OLAĞAN KURULU ÖNCESİ BAŞKANIMIZ ÖZKAN TAŞPINAR BASIN AÇIKLAMASI YAPTI

KONYA ŞUBE ( )
12.12.2013 (Son Güncelleme: 12.12.2013 14:52:09)

Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şube Başkanımız Özkan TAŞPINAR ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz Sevim YÖNET, Ekrem HUĞLU ve Prof. Dr. Nuh BOYRAZ 28-29 Aralık 2013 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan ZMO Konya Şubesi 10. Olağan Kurulu öncesi basın açıklaması yaptılar.

                                                                                                                                12 Aralık 2013

Saygıdeğer Basın Mensupları;

Sizlerinde bildiği gibi 2003-2009 yılları arasında II. Başkanlık görevini ve Yönetim Kurulumla birlikte, 2009 yılından buyana Başkanlığını yürüttüğüm TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Konya Şubesi‘nin 28-29 Aralık 2013 tarihinde düzenlenecek olan 10. Olağan Genel Kurulumuzda Aday olmayacağımı siz değerli basın mensupları aracılığı ile kamuoyu ile paylaşmak istiyorum.

Bugüne kadar bizlerden desteğini esirgemeyen meslektaşlarımız başta olmak üzere, uyum içerisinde çalıştığımız; Konya Valiliğimiz, tüm Kamu kurum ve Kuruluşlarımız, Sivil Toplum Kuruluşları, Meslek Kuruluşlarımız, Siyasi Partilerimiz ve bizlerin her zaman sesi olan basın kuruluşlarımız ve siz değerli basın mensuplarına şahsım ve yönetim kurulum adına sonsuz teşekkürlerimizi sunarız.

Değerli Arkadaşlar;

Her platformda belirtmiş olduğumuz gibi Konya‘mız Ülkemizin her ne kadar hububat ambarı olarak dillendirilse de, aynı zamanda bir Şeker ambarı, Ayçiçeği, Mısır, Kuru fasulye, Havuç, Et, Süt, Yumurta, Yem bitkileri ve tohum ambarıdır. 2011 yılında yaşanan sert iklim koşulları sebebi ile Ülkemizde sadece Konya Ovası‘ndaki hububat gelişmesinde sıkıntı olmasına rağmen 2012 yılında hayvancılığımızın vazgeçilmezi olan samanı yurt dışından ithal etmek zorunda kalmıştık.

Buradan hareketle, Konya Ovası‘nın tarımsal anlamda Ülkemizin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için, yurt dışından ithalat yapan değil, yurt dışına ihracat yapan pozisyona gelebilmemiz için, Ovamızın ihtiyacı olan ve diğer bölgelerimizde kullanılmayarak denizlere boşa akan suların ekonomik olarak Konya ovasına gelebilecek kısmının getirilmesi için çalışmalara acilen başlanmalı, bununla birlikte Arazi Toplulaştırılmasına hız verilmeli, ağaç varlığı bakımından fakir kuzey bölgelerimizin de ağaçlandırılarak yağış rejiminin arttırılması sağlanmalıdır.

Değerli Arkadaşlar;

Bu vesileyle 28-29 Aralık 2013 tarihinde Konya Ticaret Odasında düzenleyeceğimiz 10. Olağan Genel Kurulumuza tüm meslektaşlarımızı davet eder, katılımlarınızdan dolayı hepinize teşekkür eder, hepinize saygı ve sevgilerimi sunarım.

 

                                                                                         Özkan TAŞPINAR

                                                                                           Başkan

Okunma Sayısı: 838
Fotoğraf Galerisi