KAYSERİ VALİSİ ORHAN DÜZGÜN`E ZİYARET

KAYSERİ ŞUBE
13.01.2014 (Son Güncelleme: 13.01.2014 14:35:13)

Başkanımız İmdat AKSOY ve Seyrani Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil KIRNAK ile Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Kayseri Valisi Orhan Düzgü`nü ziyaret ettiler.

 

Tarım Öğreniminin Başlamasının 168. yılında, Erciyes Üniversitesi Seyrani Ziraat Fakültesi‘nden akademisyenlerle birlikte Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi olarak; Kayseri Valisi Orhan DÜZGÜ‘ne makamında ziyarette bulunduk.

Vali DÜZGÜN, Seyrani Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil KIRNAK ve Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi Başkanı İmdat AKSOY ile beraberindeki Yönetim Kurulu üyelerimizle yaptığı görüşmede, Tarım Öğreniminin önemine işaret ederek, sanayi ve ticaret kenti olarak ön plana çıkan Kayseri‘nin aynı zamanda bir tarım kenti olduğunu söyledi.

Kayseri‘nin Türkiye‘nin kabak çekirdeği ihtiyacının üçte birini karşıladığı, şeker pancarı ve tahıl gibi ürünleri geniş bir yelpazede ürettiğini kaydeden Vali DÜZGÜN bu alanlarda daha çok verim alınabilmesinin bilinçli bir üretimden geçtiğini, bunun da teknolojik gelişmelerle uyumlu bir eğitimle mümkün olabileceğini belirtti.

2‘si devlet 4 üniversitesi bulunan Kayseri‘de Ziraat Fakültesi bulunmasının bu anlamda önemli bir fırsat olduğunu dile getiren Vali DÜZGÜN, şöyle devam etti:

"Eğitimin önemi her alanda vazgeçilmez olduğu gibi günümüzde tarım alanında çok daha önem kazanır bir hale gelmiştir. Ülkemizde ve İlimizde daha modern Ttrım yapılabilmesi için Ziraat Mühendislerimize büyük sorumluluklar düşmektedir. Tarım alanında geldiğimiz noktanın çok daha üst noktalara taşınması ancak Tarımsal Eğitimin ve Öğrenimle birlikte olacaktır. 7 yıl önce eğitime başlayan Ziraat Fakültemizin bugün Türkiye‘deki 32 fakülte içerisinde başarı açısından 3‘ cü sırada yer alması bizleri ayrıca mutlu etmektedir. Emeği geçen akademisyenlerimize ve alanında önemli çalışmalar yapan  ve yürüten  Meslek Odası Temsilcilerimize teşekkürler ediyorum."

Başkanımız İmdat AKSOY da Odalarına Bağlı Ziraat Mühendisleri ile Kayseri‘nin ziraat alanında daha da gelişmesi yönünde çalışmalar yürüteceklerini dile getirdi.

Okunma Sayısı: 275
Fotoğraf Galerisi