AİDATLARIN ÖDENMESİ HAKKINDA

RİZE ŞUBE
16.01.2014 (Son Güncelleme: 17.01.2014 18:23:33)

Kamu Kurum ve Kuruluşlarında Çalışan Üyelerimizin Aidatlarının Düzenli Olarak Maaş Bordrolarından Kesilmesi Hakkındaki Duyurumuzdur

 

Şubemiz faaliyetlerini en iyi şekilde devam ettirebilmek için, kıt olan gelir kaynaklarını en verimli şekilde kullanmaya çaba sarf etmektedir. Gelir kaynaklarımızın en önemli kalemlerinden birİ de oda üye aidatlarıdır. Özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan üyelerimizin aidatlarını zamanında ödemeleri, yapmakta olduğumuz faaliyetlerin başarıyla devam etmesini sağlayacaktır. Üyelerimizin üye aidatlarını ödemek için şubemize gelip gitmeleri konusundaki zaman ve emek kaybının en aza indirilmesi ve aidatların zamanında ödenebilmesi için çalıştıkları kurumların müdürlüklerine bir dilekçe ile başvuruda bulunmalarını önermekteyiz. Başvuru dilekçesinde aşağıdaki ifade yer almalıdır;

"TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Rize Şubesine üye olduğumdan dolayı üyelik aidatı olan aylık 8 TL`nin maaş bordromdan kesilerek aylık olarak  ODA`nın aşağıdaki hesap numaralarına yatırılması konusunda gereğini arz ederim"

ZİRAAT BANKASI RİZE ŞUBESİ                                   :TR04  0001 0002 4839 0090 4550 73

VAKIFBANK RİZE ŞUBESİ                                 :TR58 0001 5001 5800 0848 0027 74

 

Genelde idareler bu işlemi ek bir yük olarak görmekte ve yerine getirme konusunda istekli davranmamaktadırlar. Bu nedenle üyelerimizin idare ile iyi diyaloglar kurup aidatların bordrolardan kesilip hesaplarımıza yatırılması konusunda kendilerini ikna etmelidirler. Bu konuda idarenin iş yükünü azaltmak için gerekirse ödemelerin 3, 4 veya 6 aylık dönemlerde de yapılması önerilebilir. Ödemelerini bu şekilde gerçekleştirmeyi sağlayan üyelerimizin karışıklığı önlemek için ayrıca Şubemizi bilgilendirmeleri gerekmektedir.

Aidatların zamanında ödenmesi konusunda başlatmış olduğumuz bu çalışmada özellikle kamu kurum ve kuruluşlarında çalışmakta olan üyelerimizin gerekli katkıyı sağlayacaklarını ümit ederiz.

Muhammet PERTEK

Şube Başkanı

Yönetim Kurulu Adına

Okunma Sayısı: 617