KAYSERİ ŞEKER`E ZİYARET

KAYSERİ ŞUBE
27.01.2014 (Son Güncelleme: 27.01.2014 17:50:09)

Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Leven BENLİ ve Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin AKAY`ı Ziyaret Ettik


Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şubesi‘nin yeni başkanı İmdat AKSOY ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası Genel Müdürü Levent BENLİ ve Kayseri Pancar Ekicileri Koperatifi Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin AKAY‘ı makamında ziyaret ederek, yeni dönemde hayata geçirilecek oda faaliyetleri hakkında bilgi verdiler.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Genel Müdür Levent BENLİ, yapılan tüm çalışmların Türk tarımına hizmet anlamını taşıdığını belirterek, sektör ile bu sektöre hizmet veren tüm kişi ve kurumların destekçisi olduklarını söyledi.

BENLİ‘nin ardından Başkan AKAY‘ı makamında ziyaret eden Oda Başkanı ve üyeleri, Kayseri Şeker Fabrikası‘nın Türkiye‘nin en büyük tarım işletmelerinden bir tanesi olduğunu belirterek, bu şirketin çifçinin gelişimi adına yaptığı çalışmaları takdirle karşıladıklarını söylediler. Özellikle teknoloji takibi ve temini konusunda Kayseri Şeker Fabrikası‘nın artık öncü bir kuruluş haline geldiğinin altını çizen Şube Başkanı İmdat AKSOY, çifçi odaklı  tüm çalışmaların yanında olduklarını ifade etti.

Başkan Akay ise ziraat mühendislerinin ülke tarımı adına çok önemli görevler yaptıklarını belirterek, ‘‘Bu kadar geniş bir camiaya sahip olmak ve bu camiayı layıkıyla temsil edebilmek çok önemli bir hizmet olsa gerek diye düşünüyorum.Tabii bir taraftan ziraat mühendislerimizin meslekte ilerleyebilmesi ve gelişmesi için fazlaca çalışmak da çok önemlidir. Ziraat mühendisliğinin etki alanı doğrudan tarımdır. Bu nedenle tarımın gelişmesi için, sizlere ve sizlerin de gelişimine ihtiyaç vardır. Aksi takdirde hem ülke, hem de tarım açısından oldukça geri kalırız. Oysa Türkiye‘nin tarımda her zaman diğer ülkere nazaran ileride olması gerekir" diye konuştu.

Okunma Sayısı: 243
Fotoğraf Galerisi