HABERTÜRK, BEREKET TV, BLOOMBERG TV, HAYAT TV, VUSLAT TV, GÜNEŞ TV, ERTV VE TÜRKİYEM TV YAYINI

MALATYA ŞUBE ( )
03.04.2014 (Son Güncelleme: 12.05.2014 12:07:23)

 

29-30-31 Mart tarihlerinde 3 gün üst üste etkili olan ve şiddetli rüzgarla etki derececi artarak -8 C lere kadar düşen sıcaklık nedeni ile ilimizde başta kayısı olmak üzere birçok meyve çeşitlerinde zirai don afeti yaşanmıştır.

28 Mart 2014 tarihinde İlimizde uydu aracılığı ile yayın yapan TÜRKİYEM TV‘de "Hülya KAYA ile Güne Bakış" programında zirai don tehlikesine dikkat çekmek ve alınacak önlemler ile genel zirai konularda çiftçilerimiz uyarılmış ancak takip eden 3 gün süre ile zirai don afeti yaşanmıştır. Bu konuda ilimiz genelinde yapılacak çalışmalar, hasar tespit çalışmaları, Zirai don afetinin kayısı yetiştiriciliğine etkileri, çiftçinin beklentileri hakkında Bakanlık ve İlimiz Milletvekillerinin konuyu takip etmesi amacıyla rapor hazırlanmış ve ilgili kurumlara iletilmiştir.

Don afeti ve etkileri konusunda HABERTÜRK, Bereket TV, BLOOMBERG, HAYAT TV, VUSLAT TV, GÜNEŞ TV, ERTV, TÜRKİYEM TV ve Radyo Huzur‘da, gerek canlı yayına katılarak, gerekse de telefon bağlantısı ile ODA‘mız görüşleri aktarılmıştır. 

Ayrıca Hürriyet gazetesi ve İlimizde yayın yapan diğer yazılı ve görsel basına açıklama yapılarak, yaşanan afetin etkileri, çiftçinin mağduriyeti, talepleri ve kuru kayısı ticaretinin 2014 yılı muhtemel seyri konularında odamız görüşleri dile getirilmiştir.    

Okunma Sayısı: 143