BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKANI SÖZLÜ`YE ZİYARET - GAZETE A24 / CHA / MALATYA GÜNCEL / ADANA HABER / ADANA`NIN SESİ / ADANA LİFE

ADANA ŞUBE ( )
03.07.2014 (Son Güncelleme: 07.07.2014 16:25:37)

ADANA (AA) - Ziraat Mühendisleri Odası Genel Başkanı Özden Güngör‘ün, Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü‘yü ziyaret ettiği bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Güngör, oda üyeleri ve Adana Şube Başkanı Semih Karademir‘in Sözlü‘yü makamında ziyaret ettiği belirtildi.

Güngör, burada yaptığı konuşmada, Adana gibi büyük bir ilin belediye başkanının ziraat mühendisi olmasının kendileri için gurur kaynağı olduğunu kaydederek, "Başarılı olmanızı istiyoruz ve bunun için hazırladığımız çoğu masrafsız projeleri sizinle paylaşacağız. Hazırladığımız bir raporu size sunacağız. Sizinle her türlü işbirliğine hazırız" ifadelerini kullandı.

Sözlü de meslektaşlarının yer aldığı bir odanın genel merkez yöneticilerinin ziyaretinden onur duyduğunu dile getirerek, şunları kaydetti:

"Türkiye, sanayileşme iddiası yüksek olsa da tarım ülkesi olma özelliğini koruyor. Bereketli topraklarımız var. Adana‘da ziraat mühendisi bir belediye başkanı olarak Çukurova köylüsünün, Torosların eteklerinde bir çuval bulgurla, iki sığırın sütüyle, peyniriyle kışı geçiren insanlar olduğunu biliyorum.Onların refah toplumuna eklenmesi noktasında, bir belediye başkanı olmaktan öte bu toprağın bir insanı olarak idealim var. Belediye başkanı olmamız bizim için bir fırsat. Bizim Cumhuriyetçi bir duruşumuz var. Hizmet noktasında partizan bir tutumumuz Ceyhan‘da da olmadı, burada da olmaz. İnşallah Türkiye‘ye örnek olacak meslek odası-belediye işbirliği uygulamalarını birlikte yaparız."

Okunma Sayısı: 152