TARIMSAL YAYIM VE DANIŞMANLIK İL TEKNİK KOMİTESİ TOPLANTISI

KAYSERİ ŞUBE
02.10.2014 (Son Güncelleme: 02.10.2014 18:07:59)

Komite toplantısı Şubemizde yapıldı.

 

Tarımsal Yayım ve Danışmanlık İl Teknik Komitesi‘nin 2014 Yılı Olağan Toplantısı 26 Eylül 2014 tarihinde İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Şube Müdürleri, Ziraat Odası ve Üretici Birliği temsilcisi, Veteriner Hekimler Odası Başkanı ve Ziraatçılar Derneği temsilcisinin katılımıyla İl Tarım Müdürü Özkan KAYACAN Başkanlığında gerçekleştirildi. 

Toplantıda gündem maddeleri olan "Yönetmelik ve Uygulama Esasları ile ilgili değerlendirmeler" ile "İlimizde ve Türkiye`de Tarımsal Yayım ve Danışmanlık Hizmetlerinin son durumu ve İlimizde 2014 Yılında konu ile ilgili olarak yapılabilecek çalışmalar" ele alınmıştır.

Toplantıda İl Müdürü Özkan KAYACAN, danışmanlık sisteminin Odalar, Birlikler ve Ziraat Mühendislerine tanıtımının yapılması için çalışma başlatılması gerektiğini söyledi. Bunun üzerine konu ile ilgi çalışma başlatılması kararı alındı. Şubemiz II. Başkanı Serkan YILMAZ ise  danışmanlık sisteminin daha etkin hale getirilmesi için üreticilerin bilinçli olması ve teknolojik/bilimsel yaklaşımın çiftçiye ulaştırılması konusunda danışmanların uzmanlaşmaları gerektiğini belirtti.

Şube Başkanımız İmdat AKSOY böyle bir toplantının odamızda yapılmasından onur duyduklarını söyleyerek kurul üyelerine teşekkür etti ve  ilimizde yapılan tarımsal yayım ve danışmanlık hizmetlerinin kalitesinin ve etkinliğinin artırılmasında İl Teknik Komitesinin çalışmalarının önemine değindi. Bakanlıkça uygulamaya konulan tarımsal yayım ve danışmanlık uygulamalarından ilimiz çiftçilerinin ve Meslektaşlarımızın faydalanmasını sağlamak için bu konuda yayım çalışmalarına ağırlık verilmesi gerektiğini anlatan AKSOY, danışmanlık hizmetlerinin yaygınlaştırılması için üretici örgütleri ve odaların işbirliği içerisinde çalışmasının önemine dikkat çekti.

Toplantı iyi dilek ve temennilerle kapatılmıştır.

Okunma Sayısı: 55
Fotoğraf Galerisi