KENT KONSEYİ ÜYELERİ VALİ GÜNGÖR AZİM TUNA`YI ZİYARET ETTİ

ESKİŞEHİR ŞUBE
22.10.2014 (Son Güncelleme: 22.10.2014 16:57:03)

 

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray AKÇASOY ve yürütme kurulu üyeleri Vali Güngör Azim TUNA‘yı ziyaret etti. Ziyarete Kent Konseyi Yürütme Kurulu‘nda bulunan Şube II. Başkanımız Levent ÖZBUNAR katıldı.

Nazik ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Tuna, temsil yönü itibariye Kent Konseyi`ni önemli bir kurum olarak nitelendirdi. Valilik Makam Odası`nda ziyareti kabulü esnasında konuşan Vali Tuna, "Burada bizden ziyade daha çok yerel yönetimlerin görev alanına giren birçok husus sizleri ilgilendiriyor. Bu konuda sorumluluklarınız tabi ki biraz daha fazla. Yaptığımız işlerde mümkün olduğu kadar katılımcı bir anlayış ve yaşama bilinci sorumluluğu taşımalıyız. Aldığımız kararların uygulamasında insanların nasıl etkileneceği, çevreye yönelik nasıl bir etkisi olacağının iyi analiz edilmesi önemli! Dünyanın hiçbir yerinde herkesi memnun edecek bir çözüm bulamazsınız" dedi.

Eskişehir Kent Konseyi Başkanı Nuray Akçasoy`a ve yürütme kurulu üyelerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden Vali Tuna, valilik olarak yapılacak çalışmalara destek vereceklerini söyledi.

Bütün kamu kurumlarıyla ve sivil toplum kuruluşlarıyla uyum içerisinde çalışmak istediklerini kaydeden Başkan Akçasoy, yürütme kurulu üyelerini Vali Tuna`ya tek tek tanıttı. Konseyin işleyişi hakkında kısa bir bilgi veren Başkan Akçasoy, "Merkezi yönetimi, yerel yönetimi, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarını ve sivil toplumu ortaklık anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluşturuyoruz. Kentin kalkınma önceliklerini, sorunlarını, vizyonlarını sürdürülebilir kalkınma ilkeleri temelinde belirleyerek, tartışıyor ve çözümler geliştiriyoruz" diye konuştu. 

Kenti bir bütün olarak düşündüklerini belirten Başkan Akçasoy, bu manada bütün ilçelerin sorunlarıyla da yakından ilgilenmeye çalıştıklarını ifade etti. Sözlerinin sonunda Başkan Akçasoy, Eskişehir Kent Konseyi olarak ziyareti kabulden dolayı Vali Tuna`ya teşekkür etti.

Okunma Sayısı: 7
Fotoğraf Galerisi