TMMOB KAYSERİ İL KOORDİNASYON KURULU PANELİNDE ZİRAAT MÜHENDİSLERİNİ TEMSİLEN KATILDIK

KAYSERİ ŞUBE
31.10.2014 (Son Güncelleme: 01.11.2014 11:38:29)

Meslek Odalarımızın oluşturduğu Türk Sanat Müziği Korosunda Odamızı Temsilen Üyemiz Özge EKİNCİ söylediği şarkılarla katılımcıların hoş vakit geçirmesine katkıda bulundu.

 

 

         Kayseri İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda düzenlenen panele Odamızı temsilen ; Şube Başkanımız İmdat AKSOY, İkinci Başkanımız Serkan YILMAZ Yazmanımız Davut DEMİRKIRAN ve üyelerimizle birlikte katılım sağladık ayrıca  Mühendis ve Mimarları temsilen meslek odalarının Şube başkanları ve temsilcileri katıldılar.

 

TMMOB Genel Başkanı Mehmet Soğancı " Akademik unvan meslek birliklerine üye olmadan o meslek icra edilmiyor. Herhangi bir siyasilerin oncuların, şuncuların değil doğrudan mühendis , mimar şehir plancıların birlikte olduğu bir yapı. Yaptığımız hatanın belgelenmesi ve kabul edilmesi meslekten süresiz atılma ihraç etme gerçekleştirilebilecek bir yapının olması. Bu şekilde kurulmuş demokratik bir yapı. Yaşanan siyasi bir topla ne kadar karamsar olursa olsun insan hayatını bu çağımızda 21. Yüzyıl dünyasında karayolu`nun yapımı, barajların yapımı bir refah ve mutluluk çağın getirdiği her şeyi insan tarafından kullanılmasının aracıdır bizim mesleğimiz" şeklinde konuştu.

Problemleri dillendirmek, çözümü getirmemektedir. Bu kapsamda mesleğimizin ve meslektaşlarımızın korunması, güçlendirilmesi ve bu hususta gerekli çalışmaların yapma yükümlülüğü Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğinde ve bağlı odalardadır. Çözümün meslek ve meslektaş odaklı çalışmalarda ve işbirliği yaptığı da bir gerçektir. Panelin verimli olması için  dile getirilecek problemlerin ve çözüm önerilerinin taraflarca dikkate alınmasını ve çözüme kavuşturulmasını noktasında gerekli, çalışmaların yapılması gerekliliği vurgusu ile panel sona ermişti.

 

 

Okunma Sayısı: 21
Fotoğraf Galerisi