KIZAĞA ÇEKİLEN YURTSEVER - 19.01.2004

GENEL MERKEZ
19.01.2004 (Son Güncelleme: 19.01.2004 15:29:33)

KIZAĞA ÇEKİLEN YURTSEVER

AKP'NİN KAMU YÖNETİMİ TEMEL KANUNU TASARISI'NA KATKIDA BULUNAN SOROS VAKFI DESTEKLİ TÜRKİYE EKONOMİK VE SOSYAL ETÜTLER VAKFI'nın (TESEV), bu sözde reforma direnen bürokratların ''kızağa çekilmesi'' ni önerdiğini duyurmuştuk.

TESEV'İN ÖNERİSİNİN, AKP İKTİDARI TARAFINDAN YAŞAMA GEÇİRİLDİĞİNİ İLETMEK DE BOYNUMUZUN BORCUDUR...

ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI GÖKHAN GÜNAYDIN , TAM ÜÇ ÜNİVERSİTE BİTİRMİŞTİR: ZİRAAT, İKTİSAT VE HUKUK...<İ> ''YENİ DÜNYA DÜZENİ VE TÜRKİYE TARIMI'' ADLI MASTER TEZİ VARDIR. HALEN SBF'de doktora yapmaktadır. AB ortak tarım politikası uzmanlığı ile AB hukuk uzmanı sertifikası sahibidir ve çok iyi düzeyde İngilizce bilmektedir.

Günaydın, 17 yıllık kamu görevlisidir. Toprak Mahsulleri Ofisi'NDE GÖREVE EKSPER OLARAK BAŞLAMIŞ, 7 YIL ALIM MUHAFAZA ŞEFLİĞİ YAPMIŞTIR. İŞİNİ, BETON SİLO KUYULARININ İÇİNE ÇELİK HALATLA GİRECEK KADAR CİDDİYE ALMIŞTIR. GÖREVİNDE YÜKSELMEK İÇİN HİÇBİR SİYASET ADAMINI KULLANMAMIŞ, HERHANGİ BİR AMİRİNE İSTEMDE BULUNMAMIŞTIR. SIRA DIŞI NİTELİKLERİNE KARŞIN GÖKHAN GÜNAYDIN, ALÇAKGÖNÜLLÜ MEMUR MAAŞIYLA TMO'da çalışmayı bir ''kamu görevi'' olarak coşkuyla kabullenmiştir. Süzülmüş bir aydın, kendi alanında birikim sahibi bir uzman, saygın bir meslek odasının başkanı olan Gökhan Günaydın, geçen günlerde TMO'DAKİ ŞUBE MÜDÜR YARDIMCILIĞI GÖREVİNDEN ALINMIŞTIR! YANİ, TESEV ''DİREKTÖR'' LERİNİN DEYİMİYLE ''KIZAĞA ÇEKİLMİŞ'' TİR... NEDEN GÖREVDEN ALINMIŞ, KIZAĞA ÇEKİLMİŞTİR PEKİ? GEREKÇE BELLİDİR... ÇÜNKÜ GÖKHAN GÜNAYDIN, ''ZİRAAT MÜHENDİSLERİ ODASI BAŞKANI'' OLARAK GEREK GAZETEMİZDE YAYIMLANAN AÇIKLAMALARI, GEREK TELEVİZYONLARDA YAPTIĞI KONUŞMALAR, GEREKSE YURDUN DÖRT BUCAĞINDA VERDİĞİ KONFERANSLARLA CUMHURİYET'in temel ilkelerine aykırı bulduğu için, ülke tarımını çökerteceği için, ulusal ve toplumsal çıkarlarımıza ters düştüğü için AKP'NİN KAMU YÖNETİMİ TEMEL KANUNU TASARISI'na gür sesle karşı çıkmıştır.

Yani, TESEV ''DİREKTÖR'' lerinin deyimiyle reforma direnmiş, bu yüzden de ''KIZAĞA ÇEKİLMİŞ'' tir...

''Cumhuriyet bana bir mânâ ifade etmiyor'' diyen Ömer Dinçer Başbakanlık Müsteşarlığı'NA; CUMHURİYETÇİ YURTSEVER GÖKHAN GÜNAYDIN KIZAĞA... TESEV <İ>''DİREKTÖR'' LERİNİN GÖZLERİ AYDIN OLSUN!

Okunma Sayısı: 808