TARIM ÖĞRENİMİNİN 169. YILINI KUTLADIK

KAYSERİ ŞUBE
13.01.2015 (Son Güncelleme: 14.01.2015 17:00:58)

 

Tarım Öğretiminin 169. Yıldönümü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk bırakıldı. İstiklal marşının okunmasının ardından; Ziraat Mühendisleri Odası Kayseri Şube Başkanı İmdat AKSOY  ziraat mühendislerinin önemine değinerek, "Tarım toplumun stratejik önemi olan bir sektörüdür. Çiftçi ile bilgi arasında köprü görevini Ziraat Mühendisleri üstlenmiştir" dedi.

Ziraat Mühendislerinin sorunlarından bahseden Başkan AKSOY, tarımsal eğitim öğretim faaliyetlerinin 169 yıl önce başladığını belirterek, "169 yıl önce Halkalı Ziraat Mektebinde başlayan ilk tarımsal eğitim-öğretim faaliyetleri bugün birçok ilde açılan ve ülkemizde tarımsal üretim düzeyi ile verimliliğini önemli ölçüde artıran Ziraat fakülteleri ile devam etmektedir" diye konuştu.

Seyrani Ziraat Fakültesi Dekan Yardımcısı Prof. Dr. Doğan IŞIK da, günün anlamına yönelik açıklamalarda bulundu.

Törenin ardından şubemizce düzenlenen kokteyle katılan öğretim üyeleri, meslektaşlarımız ve öğrenci temsilcileri ile sohbet edildi. Basının ilgi gösterdiği kokteylde Başkan Aksoy ve Yönetim Kurulu üyeleri açıklamalarda bulundu. Ayrıca Şeker Fabrikası Genel Müdürü Meslektaşımız Levent BENLİ bir konuşma yaptı.

 

 

Okunma Sayısı: 22
Fotoğraf Galerisi