TARIMSAL ÖĞRETİMİN 169. YILI KUTLANDI

KAHRAMANMARAŞ ŞUBE ( )
14.01.2015 (Son Güncelleme: 15.01.2015 12:04:12)

Tarımsal Öğretiminde 169 Yıl

 

Ülkemizde Tarımsal Öğretime Başlanmasının 169. Yılı KSÜ Ziraat Fakültesi ve Ziraat Mühendisleri Odasının ortak düzenlediği konferans ve arkasından Başak Gecesi ile kutlandı. Konferansta bir konuşma yapan Şube Başkanımız Mehmet GEYİK, artan Ziraat Fakültelerinin sayısına ve tekrar gündeme gelen istihdam sorunlarına değindi. Öğrencileri mezun olduktan hemen sonra mesleki dayanışma yerimiz Ziraat Mühendisleri Odası‘na üye olmaya davet eden başkan GEYİK, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Meslektaşlarımızın sürekli gelişen piyasa şartlarında rekabet edebilmesi için, fakültelerimize ve siz değerli hocalarımıza büyük görevler düşmektedir. Öğrencilerimiz 4 yıllık öğrenim sürelerinde teorik bilgilerini uygulamaya aktaracak gerekli altyapı ve fiziki şartların oluşturulması gerekmektedir. Yine öğrencilerimiz mezun olmadan önce en az bir yabancı dil öğrenmeli ve teknolojiyi çok iyi kullanmalıdırlar."

Konuşmaların ardından ödül töreni ile sona eren program akşam da Ziraat Mühendisleri Odası tarafından düzenlenen geleneksel Başak Gecesi ile devam etti.

Okunma Sayısı: 91
Fotoğraf Galerisi