"ÖZEL SEKTÖRÜN GENÇ ZİRAAT MÜHENDİSLERİNDEN BEKLENTİLERİ" PANELİ

KAHRAMANMARAŞ ŞUBE ( )
11.03.2015 (Son Güncelleme: 12.03.2015 14:48:52)

Şube Başkanımız Panele katıldı.

KSU Ziraat Fakültesi Dekanlığı ve Biyosistem Öğrenci Topluluğu tarafından "Özel Sektörün Genç Ziraat Mühendisleri Adaylarından Beklentileri" konulu panel düzenlendi. 

Panelin birinci oturumunun yöneticiliğini Emir Hüseyin Kaya yaptı. Katılımcılar Ahmet Eldeniz, oda üyemiz Serap Vuslat Ketmen ve Eşref Şekerli iş dünyasının ziraat mühendislerinden beklentilerini dile getirdiler. 

Panelin ikinci oturumunu Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Değirmenci yönetti. İkinci oturuma konuşmacı olarak Mustafa Nejat Şengün, İrfan Alkaş ve ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanı Mehmet Geyik katıldı. 

Mustafa Nejat Şengün, arazi toplulaştırma alanında ziraat mühendislerinden beklentiler, işin hassas noktaları ve öneminden bahsetti. Arazi toplulaştırmanın üretimi artırmak için ne kadar önemli olduğunu belirtti. 

Tarsım Adana Bölge Müdürü İrfan Alkaş konuşmalarında tarım sigortasının öneminden, tarım ekspertizliği işinden ve ziraat mühendislerinin çiftçilerle yaşayabileceği sorunlardan bahsetti. Bu sorunları nasıl aşabilecekleri konusunda tavsiyelerde bulundu.     

ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanımız Mehmet Geyik ise yaptığı konuşmada, Ziraat Mühendisleri Odası‘nın şimdiye kadar yaptığı faaliyetlerden bahsetti ve gelecekte yapmayı planladıkları faaliyetleri anlattı. Ziraat Mühendisleri Odası‘na kayıt olmanın avantajlarına değinen başkanımız, özel sektörün hedefi olan, idealist, işini severek yapan ziraat mühendislerine ihtiyaç duyduğunu kaydetti. 

Panel soru-cevap bölümü ile devam etti. Biyosistem Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Hasan Değirmenci tarafından yapılan kapanış konuşması ile panel sona erdi.  

Panele, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Fatih Kıllı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İhsan Emiralioğlu, akademisyenler ve öğrenciler katıldı.

Okunma Sayısı: 284
Fotoğraf Galerisi