YENİ YÖNETİM KURULUMUZ TEPEBAŞI ZİRAAT ODASINI ETTİ

ESKİŞEHİR ŞUBE
14.01.2016 (Son Güncelleme: 24.03.2016 14:14:41)

  TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası Şube Başkanımız Özer ÜLKER, Eren ÇAĞDAŞ, Levent ÖZBUNAR, Ertuğrul ÇAKICIER ,İlknur GÜL ve Selma GÜDER Tepebaşı Ziraat Odasını ziyaret etti.

   Yeni yönetim kurulu ile görüşen Tepebaşı Ziraat Odası Başkanı Süleyman Buluşan, üreticiye ve ziraat mühendislerine ortak hizmet gütmeleri gerektiğini, Ziraat Mühendislerinin odalarına sahip çıkmaları gerektiğini anlattı.

   BİR BÜTÜN OLARAK HAREKET EDECEĞİZ

   Buluşan, "Bunun için belirli zamanlarda istişare toplantıları yaparak gerek tarım danışmanlığı gerek üreticiler için yapılacak projelerde bir bütün olarak hareket edeceğiz" dedi.

   Buluşan, özellikle Tepebaşı bölgesindeki üreticiler için Tepebaşı Belediyesi ve Kaymakamlığı gibi sivil toplum örgütleri ile ortak projeler düzenleyip üreticilere hizmet edilmesi gerektiğini söyledi.

  Tarım danışmanlığı ile ilgili sorunları dile getiren Buluşan,  Ziraat Mühendisleri Odasıyla Eskişehir ilindeki tarım danışmanları ile irtibata geçilip bir toplantı düzenlenerek sorunların çözülmesi ve mağduriyetlerin giderilmesi gerektiğini belirtti.

  PAYDAŞLAR ARASINDA ZMO VE ODALAR DA OLMALI

  Ziyarette, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve Tükoder Eskişehir Şubesi, Eskişehir Ticaret Odası, Sivrihisar Belediyesi ve Veteriner Hekim Odasının paydaş olarak katıldığı AB Erasmus projesinin de desteklendiğini ancak paydaşlar arasında ziraat odalarının ve ziraat mühendisleri odasının da olması gerektiği vurgulandı.

  Eskişehir tarımı için konuşan Özer Ülker ve Süleyman Buluşan "Tarım İl Müdürlüğü ile ortak projelerde yer almamız gerekir" dedi.

 

 

Okunma Sayısı: 14
Fotoğraf Galerisi