ZİRAAT MÜHENDİSLERİNDEN REKTÖRE ZİYARET

TRABZON ŞUBE
07.05.2016 (Son Güncelleme: 09.05.2016 14:22:55)

2016 yılı ocak ayında yapılan Şube 13. Olağan Genel Kurulunda göreve gelen Cemil PEHLEVAN başkanlığındaki yeni yönetime, KTÜ Rektörü Prof. Dr. Süleyman BAYKAL ve ekibi tarafından şube lokalinde gerçekleşen hayırlı olsun ve başarılı çalışmalar dileklerini ileten ziyarete bianen Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şubesi Başkanı Cemil PEHLEVAN ve yönetim kurulu üyeleri Avni AYDIN, Sevilay SARIYILMAZ , Sedat SARAL ve Arife AVCIOĞLU`undan  oluşan heyetle 5  Mayıs 2016 tarihinde Rektör Prof. Dr. Süleyman BAYKAL`ı makamında ziyaret etti.

Şube Başkanı Cemil PEHLEVAN, meslek odaları ile KTÜ`nün daha sıkı işbirliği içerisinde olması gerektiğini ifade ederek; kurulduğundan bugüne kadar saygın bir bilim yuvası olarak hizmet veren bölgemizin ve ilimizin gurur duyulan bir eğitim kurumu olan KTÜ de olmaktan onur duyduklarını ifade ederek, tarihi çok eskilere dayanan birçok medeniyete ev sahipliği yapan Trabzon`umuzun arzu edilen gelişmişlik seviyesine ve sosyal açıdan yaşanabilirlik düzeyinin yükseltilmesi açısından  başta; KTÜ olmak üzere Meslek Odaları, Sivil Toplum Örgütleri,  Belediye, Kent Konseyi, Ticaret ve Sanayi Odası, İlgili Kamu ve Özel kurum ile kuruluşlarını içeren  kent dinamiklerinin,  bir ortak akıl oluşturarak hiçbir kaygı ve önyargı olmadan kentimizin sorunlarının tespit edilerek geçmiş tarihine yakışan  ticaret, turizm, eğitim, sağlık ve ulaşımda merkez olması sosyo-ekonomik açıdan neler yapılması gerektiği ve çözüm yolları için hep beraber çalışılmasının önemini vurguladı.

Rektör BAYKAL büyük bir camia ve bilim yuvası olan üniversitenin kentin her türlü sorununa mümkün olan ölçüde katkıda bulunduklarını ifade ederek kentimizin gelişmesi için oluşturulacak ortak akıl çalışmalarında her zaman konusuna hakim öğretim üyelerinin fikir beyan edip projeler oluşturabileceğini belirterek Trabzon ve KTÜ`nün ayrılmaz bir parça olduğunu söyledi.

Bu ziyaret vesilesi ile Rektör BAYKAL Meslek Odalarının KTÜ ile yapacakları mesleki, sosyal ve bilimsel çalışmalara her türlü desteği vereceklerini belirterek böyle bir işbirliğinden memnun olacaklarını ifade etti. Birçok öğretim üyesi çalışma arkadaşlarının üyesi olduğu TMMOB Trabzon İKK bileşenleri ile daha sık bir araya gelinmesi gerektiğini belirtti.

Ziraat Mühendisleri Odası Trabzon Şube Başkanı Cemil PEHLEVAN, ev sahibi Rektör Süleyman BAYKAL`a Ziraat Mühendisleri Odasının rozetini takarak, odanın fahri üyeliğini takdim etmiştir.

Okunma Sayısı: 35
Fotoğraf Galerisi