ÖNCE TARIM POLİTİKASI GÖZDEN GEÇİRİLSİN

ADANA ŞUBE ( )
27.06.2016 (Son Güncelleme: 07.07.2016 13:55:23)

Atıl tarım alanlarının yabancılara kiraya verilmesini Kanal B’ye değerlendiren Şube Başkanımız Semih Karademir, böyle bir kararı almadan önce hükümetin kendisini sorgulaması gerektiğini kaydetti.

Bu alanlar neden boş bırakılıyor bunun açıklığa kavuşturulması gerekiyor diyen Karademir, "Eğer tarım alanlarının yapan yabancılara veya bir başka birine kiraya verilmesiyle ülkedeki açık ve ülkedeki açıklık kapatılacaksa bu yanlış bir düşünce bunun dünyada bir örneği var. Dünyada bir Mozambik örneği var. Mozambik`teki tarım arazilerinin yaklaşık %29`u yabancılara kiralanmış durumda ama ülkede ne yazık ki açlık %59"

Karademir, son 14 yıldır yapılan ithalatı da anımsatarak  "14 yılda ithalat yaptığımız buğday ithalat yaptığımız mısır ithalat yaptığımız pamuk ithalat yaptığımız yağlı tohumlarla ilgili yurtdışına ödediğimiz tonlarca milyonlarca paralar. Biz bu yurtdışına aktardığımız paraların ülkedeki boş bırakılan alanların üretiminin desteklenmesi konusunda kullansak bugün bunların hiçbirini konuşmuyor olacağız" dedi.

 

 

 

Okunma Sayısı: 335
Fotoğraf Galerisi