45.DÖNEM 1.DANIŞMA KURULU MUĞLA`DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ.

GENEL MERKEZ ( )
10.10.2016 (Son Güncelleme: 18.05.2022 10:31:36)

 TMMOB Ziraat Mühendisleri Odası 45. Dönem 1. Danışma Kurulu toplantısı 07-09 Ekim 2016 tarihlerinde Muğla`nın Bodrum ilçesinde yapıldı.

Danışma Kurulu‘nun ilk gün çalışmaları kapsamında,  Muğla Şube Yönetim Kurulu Üyesi Hayal DEMİRHAN; Muğla Balıkçılığı, ZMO Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi ARPA;  Üniversite Sınav Sonuçları ve 2016 Yerleştirmeleri İle İlgili Genel Değerlendirme,  ZMO II.Başkanı  Prof. Dr. Cem ÖZKAN; Tarım Eğitiminde Girişimcilik Uygulamaları  ile ilgili sunumlarını gerçekleştirdi. Ayrıca, Araştırmacı ve Yazar Bodrum Belediyesi Önceki Dönem Kent Konseyi Başkanı Hamdi TOPÇUOĞLU tarafından "Karya Bölgesi Tanıtım Filmi" gösterimi yapıldı.

Danışma Kurulu Çalışmaları toplantısının 1. Günü açılış konuşması Muğla Şube Başkanı Uluhan KORKUT ve ZMO Başkanı Özden GÜNGÖR  tarafından yapıldı. Ardından, zamansız aramızdan ayrılan geçmiş dönem Genel Başkanımız, 22-23  dönem Muğla Milletvekilimiz Prof.Dr. Gürol ERGİN‘ini kısa film gösterimi ile andık.

Toplantı açılış törenine CHP Bursa milletvekili meslektaş Orhan SARIBAL, Sivas Milletvekili ve Tarım Komisyonu üyesi meslektaş Ali AKYILDIZ, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman GÜRÜN, Bodrum Kaymakamı Dr.Mehmet GÖDEKMERDAN, Muğla Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Başkanı Mehmet ALDEMİR, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Salih TUFAN, önceki dönem başkanlarımız Şerafettin TAV, Orhan AKBULUT ve Mahir GÜRBÜZ, TMMOB Yürütme Kurulu üyesi Turhan TUNCER ile sivil toplum örgütleri ve yerel basın temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmalarının ardından, Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman GÜRÜN ve Bodrum Kaymakamı Dr.Mehmet GÖDEKMERDAN birer konuşma yaptılar.  

Danışma Kurulu gündeminde yer alan Tarımsal Yayım ve Danışmanlık, Bitki Koruma Alanı, Tarım Arazileri ve Toprak Koruma-Çevre, Gıda Mevzuatı, İstihdamı Zorunlu Personel ve GDO`lar, Bilirkişilik, İstihdam/Özlük Haklarımız, Siyasi Gündem-Türkiye Gündemi ve TMMOB`nin İşlevsizleştirilme Çabaları, ODA Faaliyetleri-Meslek İçi Eğitim faaliyetleri ODA Üye İlişkileri-Aidat Ödemeleri başlıkları altında toplanan tüm konular, ODA Başkanımız Özden GÜNGÖR ve II.Başkan Prof.Dr. Cem ÖZKAN`ın yönetiminde katılımcıların yoğun ilgisi ve katılımları gerçekleştirildi. Bugüne kadar yapılanlar ve bundan sonra yapılması istenen hususlar açıklandı. Sorunların çözümüne  ilişkin ortak kararlar alındı ve stratejiler belirlendi. Aynı gün Danışma Kurulu toplantısının yanısıra; Şube Saymanları ve Onur Kurulu üyeleri de birer toplantı düzenlediler.


09 Ekim Pazar günü Danışma Kurulu katılımcıları için, Muğla Şube Yönetim Kurulu tarafından, mesleki alan kapsamında,  Karaova yöresinde halıcılık, kayın mantarı ve solucan gübresi, ekoturizm tesisleri ile zeytin, bağ ve şarapçılık yapan bir aile çiftliğine gezi düzenlendi.

Danışma Kurulu çalışmaları, Yönetim Kurulu Üyeleri, Onur Kurulu Üyeleri, Denetleme Kurulu Üyeleri, önceki dönem ODA Başkanları, şube başkanları, şube saymanları ve bazı il temsilcilerimizin aktif katılımı ile başarılı şekilde gerçekleştirildi. Çalışmalar neticesinde 45.Dönem 1.Danışma Kurulu Sonuç Bildirgesi hazırlandı ve katılımcılarla paylaşıldı. Bildirge İstanbul Şube Başkanımız Ahmet ATALIK tarafından okundu.

Okunma Sayısı: 953
Fotoğraf Galerisi