DİSK, KESK, TMMOB VE TTB`DEN CUMHURİYET‘E DESTEK

GENEL MERKEZ ( )
01.11.2016 (Son Güncelleme: 17.03.2020 18:59:41)

 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB`DEN CUMHURİYET‘E DESTEK

  31.10.2016 

DİSK, KESK, TMMOB ve TTB Ankara birimleri Cumhuriyet gazetesine yönelik operasyon üzerine 31 Ekim 2016 tarihinde gazetenin Ankara bürosu önünde bir basın açıklaması yaptı.

 

Burada örgütler adına konuşan TMMOB Yönetim Kurulu Başkanı Emin Koramaz, KHK`lerle yapılan düzenlemeler ve basına yönelik baskılara dikkat çekerek, "Suskun bir ülke istiyorlar. Cumhuriyet gazetesini hepimiz biliyoruz. Darbeyle, cemaatlerle ne ilgisi olabilir. Mühendis, mimar, şehir plancılarını, hekimleri de susturmak istiyorlar. Onların örgütlerine de operasyon düzenliyorlar. Örgütlerimize yönelik bu baskıları halkımızdan aldığımız destekle mutlaka geri püskürteceğiz" şeklinde konuştu.

"Onlar gericilikle beslendiler. Laik yaşamı yok ettiler. Korkuyorlar onun için baskıyı artırıyorlar. Ama bilsinler ki zifiri karanlıkların içinden mutlaka bir güneş çıkar" diyen Koramaz, mühendis, mimar, şehir plancılarının, hekimlerin, işçilerin ve kamu emekçilerinin örgütleri olarak basının susturulmasına sessiz kalmayacaklarını söyledi, herkesi mücadeleyi büyütmeye davet etti.

 

 

 

 

 

Okunma Sayısı: 1259
Fotoğraf Galerisi