10. ÖĞRENCİ KURULTAYI’NA KATILDIK

ÇANAKKALE ŞUBE ( )
07.12.2016 (Son Güncelleme: 08.12.2016 10:49:19)

3-4 Aralık 2016 tarihleri arasında Ankara Ziraat Fakültesinin  tarihi konferans salonunda gerçekleşen Ziraat Mühendisleri Odası 10. Öğrenci Kurultayı`na ODA‘mızı temsilen 18 Mart Üniversitesi Ziraat Fakültesinden Ebru DÜZEN, Ayşenur GÖKÇE ve Arş. Gör. Dr. Onur Sinan TÜRKMEN katıldı.

Kurultaya Türkiye`nin 23 farklı üniversitesinden 116 katılımcı teşrif etti. Öğrenci sorunlarının tartışıldığı 6 oturumun sonuncusunda poster sunuları değerlendirildi. Oturum başlıkları "Üniversite eğitimi beklentileri karşılıyor mu? Nasıl olmalı? ", " Fakülte sektör işbirliği ve öğrencilerin bu işbirliği içindeki yeri", "Fakülte öğrencilerinin barınma sorunları ve beklentiler, kent/öğrenci ilişkileri", Fakülte ders dışı sosyal aktiviteler, yürütülen ve/ veya içinde olunan sosyal sorumluluk projeleri, fakültedeki öğrenci kulüpleri", Mesleki örgütlülük (ZMO) mezuniyet sonrası tamamlayıcı eğitimler, özlük hakları, mesleki dayanışma" "poster çalışmaları ve genel değerlendirme" olarak belirlenmiş olan Kurultayda her oturumda 4 yada 5 üniversiteden bir öğrenci sunumunu yaptı ve konuyla ilgili görüşlerini açıkladı. 

Fakültemizi temsilen yaptığımız sözlü sunumda ünversitede yaptığımız  anket çalışmasının sonuçlarını izleyicilerle paylaştık. Poster sunusunda ise "Bayramiç Beyazı" tanıtılıp Bayramiç Ziraat Odasından temin ettiğimiz n el broşürlerini katılımcılara dağıttık.

İkinci gün Kurultaya katılan öğrenciler ve ZMO Genel Merkez çalışanları ile birlikte Anıtkabiri ziyaret ettik.

 

Okunma Sayısı: 120
Fotoğraf Galerisi