PROF. DR. GÜROL ERGİN ANISINA MUĞLA’DA TARIM – 2 SEMPOZYUMU

MUĞLA ŞUBE ( )
14.12.2016 (Son Güncelleme: 22.12.2016 11:00:30)

Ziraat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi, Muğla Veteriner Hekimler Odası ve Muğla Büyükşehir Belediyesi ile birlikte, Prof.Dr.Gürol ERGİN anısına düzenlediğimiz Muğla`da Tarım -2 (Hayvancılık ve Tarımsal Kooperatifçilik) Sempozyumu 14 Aralık 2016 tarihinde Gazi Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

Sempozyumun başlangıcında Muğla Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler birimi tarafından hazırlanan, Prof.Dr.Gürol ERGİN Belgeseli izlendi. Yoğun duyguların yaşandığı bu gösterimden sonra ZMO Muğla Şube Başkanı Uluhan KORKUT, Muğla VHO Başkanı Serkan ALPÖZEN, ZMO Genel Başkanı Özden GÜNGÖR ve Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr.Osman GÜRÜN tarafından açılış konuşmaları yapıldı.

Sempozyumun 1.Oturumunda Muğla`da Hayvancılık ve Geliştirme Olanakları ele alındı. Isparta Veteriner Hekimler Odası Başkanı Yaşar Günaydın`ın başkanlığını yaptığı bu oturumda, Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Hayvan Besleme ve Beslenme Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. İsmet Türkmen, Muğla`da Büyükbaş Hayvancılık ve Geliştirme Olanakları, , Ege Üniversitesi Ziraat Fakültesi Hayvan Yetiştirme Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Nedim Koşum, Muğla`da Küçükbaş Hayvancılık ve Geliştirme Olanakları, , Uludağ Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Gülay Deniz, Muğla`da Kanatlı Hayvancılık ve Geliştirme Olanakları, Anadolu Meraları Kurucusu- Bütüncül Yönetim Eğitmeni ve Danışmanı Durukan DUDU Hayvancılık ve Meralarda Bütüncül Yönetim konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.
Sempozyumun 2.Oturumunda Muğla`da Tarımsal Örgütlenme ve Geliştirme Olanakları ele alındı, ZMO Genel Başkanı Özden GÜNGÖR`ün başkanlığını yaptığı bu oturumda, Muğla Büyükşehir Belediyesi Tarımsal Hizmetler Daire Başkanı Salih TUFAN Büyükşehir Belediyesinin Muğla ‘da Hayvancılığı ve Kooperatifçiliği Geliştirme Çabaları, Tire Süt Kooperatifi Başkanı Mahmut ESKİYÖRÜK Tarımsal Kooperatifçilikte Bir Başarı Öyküsü, MSKÜ Milas Meslek Yüksek Okulu Öğretim Üyesi Yrd.Doc.Dr.Figen ÇUKUR Muğla`da Tarımsal Kooperatifler ve Geliştirme Olanakları, Milas Süt Birliği Başkanı ve TSUMB Başkan Yardımcısı Ali İhsan GEZGİN Muğla`da Üretici Birlikleri ve Geliştirme Olanakları, TDSYMB temsilcisi Zir.Müh. İbrahim KARAKOYUNLU Muğla`da Yetiştirici Birlikleri ve Geliştirme Olanakları, Ege Ün. Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof.Dr. Tayfun ÖZKAYA Tüketici Çiftçi Sağlığı ve Refahı Açısından Hayvancılık ve Yeni Örgütlenme Biçimleri konularında sunumlarını gerçekleştirdiler.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin GÜMÜŞ, TMMOB Yönetim Kurulu Üyesi Turhan TUNCER, ZMO İzmir Şube Başkanı Ferdan ÇİFTÇİ, ZMO Aydın Şube Başkanı Mahmut Nedim BARIŞ, Köy-Koop Muğla Birliği Başkanı Eray ÇİÇEK, Muğla DSYB Başkanı Mehmet ALDEMİR, İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü Md.Yar.V. Mehmet İDAR, Muhtarlar, Ziraat Mühendisleri, Veteriner Hekimler, Sivil Toplum kurumu temsilcileri ve üreticilerin katıldığı Sempozyum ilgiyle izlenmiştir. Katılım sağlayan herkese teşekkür ederiz.

Okunma Sayısı: 92
Fotoğraf Galerisi