ÇANAKKALE BOĞAZ KÖPRÜSÜNÜ VE OTOYOL PROJESİNİ TARTIŞIYORUZ.

ÇANAKKALE ŞUBE ( )
18.12.2016 (Son Güncelleme: 19.12.2016 10:33:05)

17 Aralık 2016 tarihinde TMMOB Çanakkale İKK sekreterliği tarafından "Çanakkale Boğaz Köprüsünü ve Otoyol Projesini Tartışıyoruz" konulu panel düzenlendi.

Çanakkale Belediyesi Sosyal Tesisleri`nde TMMOB İKK Sekreteri Prof. Dr. Türker SAVAŞ ‘ın yönettiği panelde Çevre Mühendisleri Odası Genel Başkanı Baran BOZOĞLU,  Şehir Plancıları Odası Genel Merkezinden Hakan KARADEMİR,  Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası şube yönetiminden M. İrfan MUTLUAY ve Kuzey Ormanları Savunması oluşumu adına Selma KAMBUR halkı bilgilendirme amaçlı sunum yaptılar.

"Balıkesir-Çanakkale Planlama Bölgesi 1/100000 Ölçekli Çevre Düzeni Planı" kapsamında yapılacak olan Kınalı-Tekirdağ-Çanakkale-Balıkesir Otoyolu ve Çanakkale Köprüsünün, tarım alanlarına, tarihi dokuya ve çevreye vereceği muhtemel etkiler ile bölgede planlanan sanayi alanlarının insan sağlığına etkileri bilimsel veriler ile dile getirildi. Panel soru-cevap bölümü ve katılımcıların konuyla ilgili yaptığı konuşmalarla sona erdi.

Belediye başkan vekilleri, çok sayıda çevre gönüllüsü dernek yöneticisi ve üyesinin yer aldığı etkinliğe halktan da büyük katılım oldu.

Okunma Sayısı: 342
Fotoğraf Galerisi