FETHİYE`DE 4. YEREL TOHUM TAKAS ŞENLİĞİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ

MUĞLA ŞUBE ( )
02.01.2017 (Son Güncelleme: 02.01.2017 15:16:17)

Fethiye Cumhuriyet Kadınları Derneği, Fethiye Belediyesi ve Fethiye Ziraat Odası işbirliğinde düzenlenen ve Ziraat Mühendisleri Odası Muğla Şubesi tarafından desteklenen 4. Yerel Tohum Takas Şenliği 25 Aralık Pazar günü Fethiye Belediye Kültür Merkezinde gerçekleştirildi

 

ZMO Muğla Şube Başkanı Uluhan KORKUT‘un yönettiği Panelde, Diyetisyen Yasemin ÇAKIR "Sağlıklı ve Dengeli Beslenme", Muğla Yerel Tohum Derneği Başkanı Mehmet BAL "Yerel Tohumların Kullanılmasının Yaygınlaştırılması" ve ZMO İstanbul Şube Başkanı Ahmet ATALIK "Tohumun Ticarileştirilmesinin Tarihsel Gelişimi" konularında izleyicilere bilgiler sundular. 

 

 

Fethiye Ziraat Odası Başkanı Kenan KARAYİĞİT, ZMO Muğla Şubesi 2.Başkanı Ünal KİRAZ, ziraat mühendisleri, yerel tohum üreticileri ve tüketicilerin katıldığı şenlik, Özel Hatem Okulları öğrencilerinin gösterisinin ardından yerel sanatçı Ali Tunç konseri, Resim yarışması ödül töreni, zeybek oyunları ve tohum takasının gerçekleştirilmesinden sonra sona erdi.
 
Bu güzel ve anlamlı şenliğin gerçekleştirilmesinde büyük emekleri olan CKD Fethiye Şubesini kutluyor, yakın ilgilerinden dolayı çok teşekkür ediyoruz.

 

 

  

 

Okunma Sayısı: 154
Fotoğraf Galerisi