GELENEKSEL BAŞAK GECEMİZ

ÇANAKKALE ŞUBE ( )
15.01.2017 (Son Güncelleme: 16.01.2017 15:02:36)

Tarımsal Eğitim ve Öğretimin 171. Yıldönümü etkinlikleri kapsamında her yıl geleneksel olarak düzenlenen Başak Gecesi 14 Ocak 2017 tarihinde yapıldı.

Çanakkale Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çalışanları, ÇOMÜ Ziraat Fakültesi öğretim üyeleri ve öğrencileri ile emekli meslektaşlarımızın yoğun ilgi gösterdikleri gecede doyasıya eğlendiler. Gecenin ödül töreninde meslekte 30. Yıllarını dolduran meslektaşlarımız Harun BAYTEKİN, Hasan H.YURT, Funda KÖSEOĞLU ve Ömer YILDIZ `a şiltleri takdim edildi. Ayrıca etkinlikler kapsamında odamız üyelerine "Dünya`da ve Türkiye`de Tarım Nereye" konulu konferans sunumu yapan Ege Üniversitesi emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa KAYMAKÇI` ya da ZMO Çanakkale Şube Başkanı Prof. Dr. Türker SAVAŞ tarafından şilt verildi.

Gecenin hediye çekilişi bölümünde yöremizde meslektaşlarımızın katkılarıyla yetiştirilen pek çok tarımsal ürün hediye olarak dağıtıldı. Her yıl olduğu gibi gecenin sürpriz hediyesi dev bal kabağı oldu. Gecede meslektaşlarımız gönüllerince eğlendi ve birlikte olmanın mutluluğunu yaşadılar.

Okunma Sayısı: 140
Fotoğraf Galerisi